ادعای شمس الدین حسینی درباره آمار اشتغال دولت روحانی تایید شد

بررسی های کارشناسی نشان می دهد که ادعای سید شمس الدین حسینی وزیر پیشین اقتصاد درباره غیرواقعی بودن آمار اشتغال در دولت حسن روحانی صحیح است.

تهران - تحریریه - بررسی های کارشناسی نشان می دهد که ادعای سید شمس الدین حسینی وزیر پیشین اقتصاد درباره غیرواقعی بودن آمار اشتغال در دولت حسن روحانی صحیح است.

به گزارش تحریریه، سید شمس الدین حسینی وزیر پیشین اقتصاد در توئیتی نوشت: گزارش اقتصادی دولت به مجلس را که بازبینی می کنید با این ابهام مواجه می شوید که به رغم #رشداقتصادی تقریبا صفر هفت ساله گذشته، چگونه یک میلیون و هشتصد هزارشغل ایجادشده است؟ یا اینکه چگونه در دو سال گذشته، رشد اقتصادی منفی بوده ولی #نرخبیکاری کم شده است؟ بررسی های کارشناسی نشان می دهد که ادعای وزیر پیشین اقتصاد صحیح است و ایجاد چنین اشتغالی در هفت سال گذشته اتفاق نیفتاده است. در صورت ایجاد 1 میلیون و 800 هزار شغل که طبیعتا شغل های قابل رهگیری بوده است، ورودی قابل توجهی در صندوق های بیمه ای کشور ایجاد می شد، درحالیکه واقعیت خلاف آن را نشان می دهد. صندوق های بیمه ای هم کاهش ورودی داشته اند و در حال محول کرده بار اداره خود بر دوش دولت هستند. افزایش اشتغال 1 میلیون 800 هزار نفری ورودی مالیاتی دولت ناشی از مالیات بر دستمزد(خالص با تنزیل تورم) را هم افزایش می دهد که این مهم هم در آمارهای کشور وجود ندارد. پایان/
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
کد خبر: 6853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =