از همسان سازی حقوق کارکنان تا زمان پرداخت پاداش بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه،‌درباره اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشکاه علوم وعلوم پزشکی نیز خاطر نشان کرد: ما از اول فرودین سال جاری این امر را اجرایی کردیم اما به دلیل وجود شبهاتی در متن، کش و قوسی هایی به وجود آمد. با مجلس شورای اسلامی هماهنگی خوبی صورت گرفت.

به گزارش تحریریه، محمد باقر نوبخت گفت: در خصوص پاداش بازنشستگی سال ۹۹ نیز ما تخصیص آن را در تاریخ سوم مرداد ماه سال جاری به خزانه ابلاغ کردیم و همه دستگاه‌ها باید اسامی افراد مشمول را به عنوان خزانه اعلام می‌کردند تا روال آن انجام شود. بنابراین آن‌چه که سازمان برنامه و بودجه مکلف بود که قبل از رفتن انجام دهد، صورت گرفته است. همچنین طی جلساتی که با مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم، مقرر شد دو کمیسیون دیگر هم برای پیگیری این موضوع به کمیسیون آموزش عالی بپیوندند.

رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: در خصوص فرهنگیان، در همین زمان بحث فوق العاده ویژه فرهنگیان هم مطرح بود که مقرر شد با توجه به ظرفیت‌های قانونی، از ۲۱ تا ۲۷ به تناسب سنوات معلم‌ها پیگیری بکنیم. سازمان برنامه و بودجه نامه آن را هم به اموزش و پرورش تقدیم کرد. بند ۵ تبصره ۱۱ تصریح می‌کند که هر تغییر و اصلاح مبانی حقوق با مجور کتبی برنامه و بودجه قابل اجرا است. در این خصوص با برخی از دستگاه‌های نظارتی نیز مذاکراتی صورت گرفته است. لذا از سوی برنامه و بودجه اعلام شد که این کار قانونی است و باید انجام بشود. بنابراین در خصوص فرهنگیان هم لایحه مذکور در مجلس درحال بررسی است و هم موضوع فوق العاده ویژه را به وزارت آموزش پروش اعلام کرده‌ایم.

وی در خصوص اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشکاه علوم وعلوم پزشکی نیز خاطر نشان کرد: ما از اول فرودین سال جاری این امر را اجرایی کردیم اما به دلیل وجود شبهاتی در متن، کش و قوسی هایی به وجود آمد. با مجلس شورای اسلامی هماهنگی خوبی صورت گرفت و ابلاغ شد که پژوهشگاه‌ها هم می‌توانند از این ویژگی استفاده کند. همچنین تصریح شد منظور از دانشگاه وابسته به وزارت علوم منظور ضوابط علمی و قوائد تابع وزارت علوم است. لذا اکنون باید هیات‌های امنا طبق ماده یک قانون احکام دائمی آن را تصویب کنند تا آنها هم بتوانند از همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه خود استفاده کنند.

پایان/

۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
کد خبر: 11683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =