بانک بریکس مشتاق به تسویه با ارزهای محلی است

رئیس بانک بریکس می‌گوید: این بانک از کشورهای در حال توسعه در زمینه تسویه با ارزهای محلی حمایت می‌کند.

به گزارش تحریریه، دیلما روسف در سخنرانی در مجمع اقتصادی و بشردوستانه روسیه و آفریقا در سن پترزبورگ با تاکید بر اینکه معامله با ارزهای ملی یکی از اولویت‌های اصلی بانک بریکس است، توضیح داد: ما نمی‌گوییم جایگزین ارزهای دیگر شود، بلکه هدف ما گسترش دامنه ارزهایی است که با آن‌ها معامله می‌شود.
روسف گفت: ما می‌خواهیم از پدیده‌هایی که قادر به کنترل آن‌ها نیستیم اجتناب کنیم. ما معتقد نیستیم که لازم است دیدگاه‌های خود را به همه تحمیل کنیم. ما حق حاکمیت هر کشور را برای تعیین سرنوشت خود درک می‌کنیم.
وی ادامه داد: بانک بریکس از پروژه‌هایی حمایت می‌کند که شکاف اجتماعی بین اقشار مختلف را پر و از زیرساخت‌ها پشتیبانی می‌کند. این بانک ۹۸ پروژه در کشورهای مختلف به ارزش ۳۵ میلیارد را تصویب کرده است.
روسف گفت: ما با بانک‌های منطقه‌ای مختلف، با بانک صادرات و واردات آفریقا و سایر بانک‌هایی که در زمینه توسعه اجتماعی و اقتصادی کار می‌کنند، همکاری می‌کنیم.
وی اعلام کرد: ما می‌خواهیم نفوذ بانک را بر کشورهای در حال توسعه گسترش دهیم و به دنبال تنوع بخشیدن به گام‌های خود و تقویت بانک برای حمایت از کشورهای جهان جنوب هستیم. کشورهای در حال توسعه به ویژه در آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی، شرکای ما هستند و ما به دنبال تثبیت جای پای خود در این مناطق هستیم، ما می‌خواهیم با بخش خصوصی همکاری کنیم و ترجیح می‌دهیم در بازارهای مختلف و با ارزهای مختلف سود کسب کنیم.
روسف با اشاره به اینکه افزایش سهم سرمایه‌گذاری‌های خصوصی مهم است و شرکای بانک بریکس با مشکلاتی که دیگران از آن رنج می‌بد، مواجه نیست، تاکید کرد: در بریکس ۲۰ درصد تسویه‌حساب‌ها با ارزهای ملی است و با چین ۳۰ درصد معاملات با پول ملی است.
وی ادامه داد: دنیای اطراف ما در حال تغییر است و با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شود که با هم می‌توانیم بر آن‌ها غلبه کنیم، اما بدون صلح نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم، زیرا بدون آن ثبات وجود نخواهد داشت و بدون ثبات توسعه پایدار وجود نخواهد داشتو جهان قادر به دستیابی به هیچ پروژه‌ای نخواهد بود که زندگی ما را بهبود بخشد.

پایان/

۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰
کد خبر: 26709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =