راهکارهای پترائوس ساده دل به ارتش اسرائیل برای چگونگی شکست دادن حماس!

ژنرال بازنشسته «دیوید پترائوس»، که فرماندهی ارتش آمریکا را در جنگ‌های آن با القاعده و داعش را بر عهده داشت، می‌گوید، ارتش اسرائیل با بدتر شدن چالش‌های پیش رویش در میدان جنگ غزه، باید از تجربیات تلخ آمریکا در جنگ‌های نام‌برده واشنگتن در منطقه درس بگیرد.

به گزارش تحریریه، ژنرال بازنشسته «دیوید پترائوس»، که فرماندهی ارتش آمریکا را در جنگ‌های آن با القاعده و داعش را بر عهده داشت، می‌گوید، ارتش اسرائیل با بدتر شدن چالش‌های پیش رویش در میدان جنگ غزه، باید از تجربیات تلخ آمریکا در جنگ‌های نام‌برده واشنگتن در منطقه درس بگیرد.

پایان/

۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
کد خبر: 28044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 7 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • NL ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۹
   0 0
   دوستان گرامی تحریریه! آیا واقعأ کسی در دستگاه دیپلماسی ایران نیست تا شرایط کنونی جهان را با توجّه به منافع ملّی درک نماید؟ یاانطباق منافع ملّی را بر تحولّات جهان را رهبری کند؟ آیا برای دست اندرکاران سیاست خارجی روشن است که طرح شعارهای بیموقع که نهایتأ بعلت عدم تطبیق با واقعیت تو خالی از آب در می آیند مضّر ترین ابزار هستند؟ افکار عمومی جهان دیگر به اتخاد مواضع سیاسی خنثی راضی نیست وسیاستمداران غربی متوجه وخامت اوضاع شده اند وتغیر سیاست آنها از شروع عملیات غ زه تا بحال نه از روی همدردی بلکه جهت کنترل اوضاع و افکار عمومی است.ولی گویا سیاست خارجی ایران با توسل به وضعیت حقوقی در حالی که در میدان کودکان کشته میشود سعی در ارایه چهره ای غرب دوست دارد.کشورهای همسایه مخالف ایران از شوک اولیه خارج شده اند وسعی درتطبیق سیاست خود با شرایط جدید دارند ولی از جانب ایران هنوز گامی در این جهت برداشته نشده است.سیاست خارجی ایران در حال حاضر بیانگر منافع آن طبقه متوسطی است که با افتخاراز جنگ دشمن ایران بر علیه مردم غ زه دفاع ویا در بهترین حالت با بی تفاوتی آنرا تأیید مینماید. و این برازنده ایران نیست