لایحه بودجه، ۶۰ درصد افزایش هزینه تحمیل کرد/منابع ناپایدار بودجه باید اصلاح شود

در لایحه ارائه شده به مجلس، هزینه‌ها بیشتر از درآمدها دیده شده و در مجموع حدود ۶۰ درصد افزایش هزینه وجود داشت.

 به گزارش تحریریه، انتقادها به لایحه بودجه دولت از  همان ابتدا یعنی نیمه آذر ماه و زمان ارائه لایحه به مجلس وجود داشت، برخی معتقد بودند می‌شود کلیات لایحه را تصویب کرد، اما برخی هم معتقد بودند که باید اصلاحات اساسی در بودجه در لایحه ارائه شده به مجلس هزینه‌ها بیشتر از درآمدها در بودجه دیده شده است در مجموع در بودجه ارائه شده حدود 60 درصدهزینه  وجودداشت .

در نهایت کمیسیون تلفیق کلیات لایحه را تصویب کرد و پس از آن حدود 40 روز بررسی جزئیات بودج ادامه یافت. متاسفانه در هفته گذشته بعد از تمام مباحث مطرح شده در کمیسیون تلفیق، صحن علنی مجلس در یک اقدام کم سابقه کلیات بودجه و گزارش تلفیق را رد کرد و لایحه به دولت بازگشت.

در یک ماه گذشته دولت دائما تاکید میکرد که سقف منابع بودجه 841 هزار میلیارد تومان است و کمیسیون تلفیق این سقف را به بیش از 1120 هزار میلیارد تومان افزایش داده است. حالا با توجه به اینکه دولت به دنبال ارائه لایحه اصلاحی است بایستی این اصلاحات چهار گانه در لایحه دولت اعمال شود و از این مسیر سقف منابع بودجه از طرف خود دولت واقعی شده و دیگر نمیتواند به صورت یک طرف مجلس را به افزایش بی پشتوانه سقف منابع متهم کند.

پایان/

۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲
کد خبر: 8544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =