بهترین راه درمان کرونا

در حال حاضر روش درمانی مشخصی برای مقابله با ویروس کرونا وجود ندارد، اما داروهای گیاهی می توانند در این زمینه نقش قابل توجهی ایفا کنند.در شرایطی که آسیا در این زمینه پیشتاز است، اروپا نیز تلاش های خود برای استفاده از داروهای گیاهی ضدکرونا را شدت بخشیده است.

به گزارش تحریریه، داروهای موجود در بازار برای مقابله با ویروس کرونا تنها می توانند تا حدی پیشرفت ویروس کرونا را کند کنند، اما نمی توانند به طور کامل سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با ویروس مذکور یاری دهند.

در این شرایط گیاهان می توانند برای تولید داروهایی با کارآیی زیاد و عوارض جانبی اندک به کار گرفته شوند. از برخی از این گیاهان می توان برای تولید مواد مصنوعی مورد نیاز در تولید داروهای دیگر نیز به طور گسترده استفاده کرد.

اگرچه از داروهای گیاهی عمدتاً برای اهداف پیشگیرانه استفاده می شود ، اما برخی از کشورها نیز دستورالعمل هایی را منتشر کرده اند که نشانگر استفاده از داروهای سنتی گیاهی برای درمان بیماری کرونا در مراحل مختلف است. در شرایطی که آسیا در این زمینه پیشتاز است، اروپا نیز تلاش های خود برای استفاده از داروهای گیاهی ضدکرونا را شدت بخشیده است.

در این مقاله علمی مهمترین گونه های گیاهی پرکاربرد برای مقابله با ویروس کرونا آمده است و نیز به برخی داروهایی که از این گیاهان تولید شده، اشاره شده است.

منبع: فارس

پایان/

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
کد خبر: 9537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =