راهنمای سامانه پیامکی چک‌های جدید در بانک مرکزی | فیلم

با ارسال یک پیامک بدون متن به سرشماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ می توانید راهنمای خدمات چک را دریافت کرده و با استفاده از این راهنما، نسبت به ثبت، تایید، انتقال، انواع استعلام (وضعیت چک و صادرکننده آن) و معرفی شماره همراه خود برای اطلاع از ثبت چک به نام شما اقدام کنید.

به گزارش تحریریه، سامانه پیامکی با امکان راهنمایی افراد برای دریافت خدمات مرتبط با چک های جدید صیادی توسط این بانک راه اندازی شده و هموطنان عزیز می توانند برای دریافت این خدمات با ارسال پیامک به سرشماره ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ اقدام کنند.

برای استفاده از خدمات این سامانه در مرحله اول می‌توانید با ارسال پیامک خالی به سرشماره 4040701701، از انواع خدمات مرتبط با سامانه مطلع شوید. سپس می توانید با ارسال کدهای اولیه نسبت به دریافت کامل راهنمای هر خدمت به صورت جداگانه اقدام کنید.

پس از دریافت راهنما می توانید خدمات چندگانه شامل ثبت، تایید، انتقال، انواع استعلام ها (وضعیت چک و صادرکننده آن)  را از این سرشماره دریافت کنید.

یکی از تفاوت اصلی سامانه پیامکی با سایر روش ها در این است که ذینفعان چک می توانند با استفاده از این روش از وضعیت چک‌های صادرکننده شامل چک های برگشتی، رفع سوء اثرشده و چک های در راه صادرکننده چک باخبر شوند.

همچنین از دیگر امتیازات این سامانه، معرفی شماره همراه برای مطلع شدن از ثبت چک به نام شخص است. برای دریافت این خدمت کافیست صادرکننده یا ذینفع چک باشید و شماره تلفن خود را به سامانه معرفی کنید (فرآنید استعلام چک توسط صادرکننده یا ذینفع را انجام دهید). پس از آن هر زمان چکی به نام شما ثبت یا منتقل شد پیامکی برای شما ارسال می شود و شما را از ثبت چک به نام تان مطلع می کند.

پایان/

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
کد خبر: 18383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =