جزئیات تامین منابع مالی ترمیم حقوق کارمندان

وزیر اقتصاد گفت: مسئله ترمیم حقوق و دستمزد از چهار ماه قبل در دولت با این جزئیات مطرح بوده که اگر قرار است این افزایش صورت گیرد به چه نحو باشد تا کسری بودجه ایجاد نکند.

به گزارش تحریریه، سیداحسان خاندوزی در حاشیه یکصدو سیزدهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران درباره تأمین منابع افزایش حقوق کارمندان اظهار کرد: مسئله ترمیم حقوق و دستمزد از چهار ماه قبل در دولت مطرح بوده است که اگر قرار است این افزایش صورت بگیرد به چه نحو باشد تا کسری بودجه ایجاد نکند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: تقریباً در اواخر مردادماه فهرستی از مجموعه اقداماتی لحاظ شد و معاون اول رئیس جمهور مسئولیت کمیته درآمدی را برعهده گرفتند که در جلسه دکتر مخبر منابعی را شناسایی کردند که اگر این اقدامات را دولت انجام دهد و دستگاه ها به تفکیک چه اقداماتی انجام دهند که عمده آن هم مبتنی بر این است که بتوانند اموال و دارایی های مازاد خود را واگذار کنند.

وی گفت: این اقدامات این امکان را فراهم می کند که سازمان برنامه و بودجه بتواند افزایش حقوق را اجرا کند که مصوبه آن نیز در شهریور انجام شده‌است.

خاندوزی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا موافق فیلترینگ هستید یا خیر، بیان کرد: اینکه یک محدودیتهای موقتی ایجاد شود از سوی مراجع امنیتی تعیین تکلیف می شود اما ما نگران معیشت مردم، اقتصاد، امنیت سرمایه گذاری و کسب و کارها هستیم.

به نقل از وزارت اقتصاد و امور دارائی وی گفت: لطماتی که متأسفانه وارد شد و آشوبگرانی که هم در فضای مجازی و هم واقعی این لطمه را زدند هر دو قسم از کسب و کارها آسیب دیدند بر این اساس بسته ای آماده شده که ویرایش اولیه آن انجام شده و به چند وزارتخانه و دستگاه دولتی ارسال شده تا نظر تکمیلی گرفته شود احتمالا ظرف چند روز آینده خبر آن نهایی و رسماً اعلام شود.

پایان/

۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
کد خبر: 22174

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =