نامزد انتخابات آمریکا: ما داعش را ایجاد کردیم

«رابرت اف کندی» سیاستمدار آمریکایی که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده امریکا اعلام حضور کرده و رقیب جو بایدن در حزب دموکرات است، اذعان کرد که آمریکا گروه تروریستی داعش را ایجاد کرده است.

به گزارش تحریریه، «رابرت اف کندی جونیور» برادر زاده «جان اف کندی» رئیس جمهوری ترور شده پیشین آمریکا رقیب جدید «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا برای انتخابات سال آینده ریاست جمهوری این کشور در داخل حزب دموکرات شد و روز چهارشنبه به وقت محلی بطور رسمی نامزدی خود را برای انتخاب شدن به عنوان نماینده حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کرد.

رابرت کندی ۶۹ ساله در سخنانی که تقریبا حدود دو ساعت به طول کشید، گفت: پلیس فاسد است، ما داعش را ایجاد کردیم. ما دو میلیون آواره را روانه اروپا کردیم و زمینه ساز بی ثباتی دموکراسی در آنجا شدیم که منجر به برگزیت شد.

این سیاستمدار دموکرات و رقیب جو بایدن در بخشی از سخنانش افزود: این هزینه جنگ عراق است. ۸ هزار میلیارد دلار در آنجا و ۱۶ هزار میلیارد دلار برای تعطیلی‌های ناشی از آن هزینه کردیم که در مجموع ۲۴ هزار میلیارد دلار هزینه شد.

کندی تاکید کرد: این هزینه ها نتیجه ای جز ویرانی طبقه متوسط در آمریکا نداشته است و ما باید به این وضعیت پایان دهیم.

ایرنا نوشت، این سیاستمدار آمریکایی در بخشی از سخنانش در انتقاد از سیاست خارجی آمریکا اذعان کرد: راهبرد ما همواره استفاده از تسلیحات نظامی برای نمایش قدرت یعنی استفاده از ارتش برای نمایش قدرت در سراسر جهان بوده است.

کندی با اشاره به موفقیت سیاست خارجی چین گفت: اما چین کار متفاوتی کرده‌ است. آنها فلسفله راهبرد عمومی مرا اتخاذ کردند.

وی ادامه داد: ما هشت هزار میلیارد دلار خرج کردیم تا پلها، بنادر، جاده‌ها و بیمارستانها را بمباران کنیم اما آنها هشت هزار میلیارد دلار برای ساخت پلها، بنادر، جاده‌ها و بیمارستانها هزینه کردند.

این سیاستمدار آمریکایی در ادامه انتقاد از سیاست خارجی آمریکا افزود: آنها (چین) در حال گرفتن جای ما به عنوان شریک تجاری در اکثر کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین هستند. برزیل از دلار به ارز چین روی آورد و عربستان سعودی نیز این کار را انجام داد.

رابرت اف کندی از جمله مخالفان سرسخت واکسن کرونا بود که اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ حساب کاربری او را به دلیل انتشار مطالب گمراه‌کننده درباره واکسن مسدود کرد.

به چالش کشیدن رئیس‌جمهور مستقر در مرحله درون‌ حزبی انتخاب از سوی یک هم‌ حزبی رویدادی بی سابقه در آمریکا است که با اعلام نامزدی کندی، رقیبان دموکرات بایدن در انتحابات ۲۰۲۴ افزایش یافته است در حالی که بایدن برای دور دوم ریاست جمهوری خود باید نامزدهای جمهوری خواهان را نیز شکست دهد.

به گزارش ایرنا، نظرسنجی جدید رسانه یو اس ای تودی و دانشگاه سافولک نشان می‌دهد که رابرت اف کندی جونیور، نامزد دموکرات ریاست‌ جمهوری آمریکا، در مرحله اول کارزار انتخاباتی‌اش، توانسته است تعداد نظر تعداد زیادی از رای دهندگان به بایدن را به خود جلب کرده و حمایت آنها را بدست آورد.

به گزارش فاکس نیوز، بر اساس این نظرسنجی، زمانی که پسر رابرت اف کندی داستان کل پیشین آمریکا در اوایل ماه جاری نامزدی خود را برای کاخ سفید اعلام کرد، ۱۴ درصد از حامیان بایدن در سال ۲۰۲۰ حمایت خود را از کندی اعلام کردند.

نظرسنجی تلفنی از ۶۰۰ رای دهنده به بایدن در سال ۲۰۲۰، که از طریق نظرسنجی های ملی و ایالتی بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ شناسایی شدند، نشان داد که ۶۷ درصد از افراد همچنان از بایدن حمایت می کنند.

در این نظرسنجی ۱۴ درصد از رای دهندگان به بایدن در سال ۲۰۲۰ از کندی حمایت کردند در حالی که ماریان ویلیامسون یک نامزد دموکرات دیگر توانسته است ۵ درصد از حامیان بایدن را به خود اختصاص دهد.

این نظرسنجی همچنان نشان داد که ۱۳ درصد از رای دهندگان به بایدن در سال ۲۰۲۰ هنوز در خصوص حمایت مجدد از او یا حمایت از یک کاندید جدید تصمیم نگرفته اند.

پایان/

۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
کد خبر: 25172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =