پرداخت نقدی و غیرنقدی دستگاه‌های اجرایی به افراد بدون شناسه ‌یکتا ممنوع است

سازمان اداری و استخدای کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای، ضمن تاکید بر اجرای بند (ی) تبصره (12) قانون بودجه سال 1402 تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (29) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را موظف کرد تمامی پرداخت‌های مستمر و غیرمستمر به صورت نقدی و معادل ریالی غیرنقدی را با اختصاص شناسه یکتای پرداخت بر اساس قالب ابلاغی پرداخت کنند.

به گزارش تحریریه، سازمان اداری و استخدای کشور با ابلاغ بخشنامه‌ای، ضمن تاکید بر اجرای بند (ی) تبصره (12) قانون بودجه سال 1402 تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (29) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را موظف کرد تمامی پرداخت‌های مستمر و غیرمستمر به صورت نقدی و معادل ریالی غیرنقدی را با اختصاص شناسه یکتای پرداخت بر اساس قالب ابلاغی پرداخت کنند.

بر اساس این بخشنامه تمامی پرداخت‌های مستمر و غیر مستمر نقدی و معادل ریالی پرداخت‌های غیرنقدی به شاغلان و بازنشستگان می‌بایست به تفکیک شماره ملی و با اختصاص شناسه یکتا پرداخت کارکنان دولت، پرداخت شود.

این بخشنامه در اجرای بند «ی» تبصره 12 قانون بودجه سال 1402 کل کشور صادر شده است و تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه مشمول آن هستند.

بدین ترتیب هر گونه پرداخت دستگاه‌های اجرایی به شاغلان و بازنشستگان از هر یک از منابع و حساب‌های دولتی و متعلق به دولت نزد خود، می‌بایست به تفکیک کدملی با اختصاص شناسه یکتا صورت پذیرد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز مطابق قانون بودجه سال 1402 مکلف است از هر گونه پرداخت به کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشمول این بخشنامه، بدون درج شناسه یکتای پرداخت کارکنان دولت جلوگیری کرده و امکان دسترسی برخط سازمان اداری و استخدامی کشور به اطلاعات پرداختی را در بسترهای الکترونیک فراهم کند.

نظارت بر حسن اجرا و رعایت دقیق مفاد بخشنامه بر عهده بالاترین مقام مجاز، ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه‌های اجرایی تعیین شده است.

پایان/

۱۲ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
کد خبر: 27282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =