آفریقایی تبارهای آمریکا بایدن را بر ترامپ ترجیح می‌دهند

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که شهروندان سیاه‌پوست آمریکایی بر این باورند که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در نخستین مناظره بهتر از دونالد ترامپ عمل کرده است و اظهارات ترامپ در مورد «مشاغل آفریقایی تبارها در آمریکا» به او آسیب وارد کرده باشد.

به گزارش تحریریه، نشریه نیوز ویک روز دوشنبه به وقت محلی گزارش داد نظرسنجی‌های اخیر نشان داده بودند که ترامپ رئیس‌جمهور سابق، نامزد احتمالی جمهوری‌خواه در سال ۲۰۲۴، درمیان شهروندان آفریقایی آمریکایی نفوذ کرده است. گروه آمریکایی های آفریقایی تبار گروه مهمی هستند که بایدن را در سال ۲۰۲۰ به کاخ سفید رساندند.

اگرچه نظرسنجی‌ها نشان می دهند که آفریقایی آمریکایی تبارها همچنان از بایدن حمایت می‌کنند، تغییرات جزئی در الگوی پایگاه های جذب رای می‌تواند در ماه نوامبر که انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در آن برگزار خواهد شد، بر رقابت‌ها در ایالت‌های مهم تأثیر بگذارد.

یک نظرسنجی CBS News/YouGov که از یک‌هزار و ۱۳۰ فرد بین ۲۸ تا ۲۹ ژوئن انجام شد، نشان داد که آمریکایی ها به طور کلی معتقدند ترامپ در این مناظره "پیروز" شده است. ۵۶ درصد معتقدند ترامپ عملکرد بهتری داشته است، در حالی که تنها ۱۶ درصد بایدن را پیروز میدان مناظره دانسته اند.

با این حال، این نظرسنجی نشان داد که بیشتر شهروندان آفریقایی آمریکایی معتقدند که بایدن در این مناظره «برنده» شده است. ۳۹ درصد از این گروه اعلام کردند بایدن عملکرد بهتری داشته، ۲۵ درصد نیز معتقد بودند که ترامپ بهتر عمل کرده است و ۳۵ درصد از آفریقایی آمریکایی‌ها معتقد بودند که عملکرد هر دو نامزد در این مناظره مساوی بوده است.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که اظهارات ترامپ در مورد مهاجرانی که «شغل سیاه‌پوستان» را اشغال می‌کنند، بر جامعه سیاه پوست آمریکایی تأثیر منفی داشته باشد.

ترامپ در مناظره شبکه سی‌ان ان با بایدن گفت: واقعیت این است که بایدن به میلیون ها نفر اجازه داده از مرز عبور کنند. آنها اکنون مشاغل سیاه پوستان را انتخاب می کنند. آنها مشاغل سیاه پوستان را اشغال می کنند و مشاغل اسپانیایی را اشغال می کنند.

نظرسنجی سی بی اس نیوز نشان داد که تقریباً سه چهارم رای دهندگان (۷۲ درصد) معتقدند که بایدن نباید در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند، در حالی که بر اساس نظرسنجی‌ها، این نظر در ماه فوریه ۶۳ درصد بود.

جمعیت آفریقایی آمریکایی در مورد این سوال اختلاف نظر بیشتری داشتند . بر اساس این نظرسنجی ۵۵ درصد معتقد بودند بایدن باید نامزد شود، در حالی که ۴۵ درصد گفتند که وی باید کناره گیری کند.

جامعه سیاه پوست آمریکا همچنین در مورد همه سوالات دیگر در این نظرسنجی بایدن را بر ترامپ ترجیح داده اند.

بر اساس این نظرسنجی ۲۷ درصد معتقد بودند که بایدن ایده های خود را به وضوح ارائه کرده است، در حالی که ۲۲ درصد اعلام کردند ترامپ ایده های خود را به خوبی ارائه کرده است

با این حال، ۳۰ درصد از رای دهندگان سیاه پوست معتقد بودندکه هیچ یک از نامزدها عملکرد خوبی از نظر ارائه برنامه و ایده نداشته‌اند.

همچنین ۲۸ درصد از آفریقایی آمریکایی تبارها معتقد بودند که بایدن باعث اعتماد به نفس در آنها می شود، در حالی که تنها ۱۷ درصد در مورد ترامپ چنین نظری داشتند اما بار دیگر، تعداد زیادی از رای دهندگان سیاه پوست - ۴۲ درصد - اعلام کردند که هیچ یک از نامزدها باعث اعتماد به نفس در آنها نمی شوند.

ترامپ از سال ۲۰۱۶ که برای اولین بار به ریاست جمهوری آمریکا رسید، یکی از چهره‌های برجسته حزب جمهوری‌ خواه است که در انتخابات سال ۲۰۲۰ از رقیب دموکرات خود جو بایدن شکست خورد.

آمریکایی‌ها روز سه شنبه ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ماه ۱۴۰۳) برای انتخاب رئیس جمهور بعدی آمریکا به پای صندوق‌های رای می‌روند. برنده این انتخابات، دوره چهار ساله ریاست جمهوری را از ژانویه ۲۰۲۵ آغاز خواهد کرد.

پایان/

۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۰
کد خبر: 29978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =