دست بنیاد شهید در جیب خانواده شهدا، موضع مجلس چیست؟

بنیاد شهید و امور ایثارگران برخلاف قوانین کشور معوقات خانواده شهدا را پس از 5 سال به قیمت اسمی و بدون به روز کردن پرداخت کرد.

تهران - تحریریه - بنیاد شهید و امور ایثارگران برخلاف قوانین کشور معوقات خانواده شهدا را پس از 5 سال به قیمت اسمی و بدون به روز کردن پرداخت کرد.

به گزارش تحریریه، بنیاد شهید و امور ایثارگران در دوره سعید اوحدی هم راه محمدعلی شهیدی را رفته و معوقات خانواده شهدا را بدون به روز کردن پرداخت کرده است. باتوجه به اینکه این معوقات به 5 سال پیش که قیمت سکه 1 میلیون تومان بود باز می گردد، اجحافی 900 درصدی به خانواده شهدا شده و آنها 10 درصد از معوقه خود را در عمل دریافت کرده اند. این سنت خلاف قانون و شرع از دوره گذشته شروع شد و همچنان ادامه دارد و به راهکار بنیاد شهید برای بی ارزش کردن دارایی این قشر تبدیل شده است. درحالیکه در همه موارد مربوط به گذشت زمان بر ارزش دارایی ها؛ مانند بیمه، ارث، دیه، مهریه و طلب؛ قانون به روزرسانی انجام می شود، اما بنیاد شهید با اختیارات کامل رفتار کرده و خود را فراقانونی می داند. این اقدام خلاف قانون بنیاد شهید به این می ماند که شخصی در سال 1370 مرتکب قتل شده باشد(عمد یا غیرعمد) که دیه در آن زمان 2 میلیون تومان بود، و حالا پس از 29 سال در چنگال قانون گرفتار شود و قانونگذار وی را ملزم به پرداخت 2 میلیون تومان دیه به نرخ سال 1370 کند! در مقابل این قانون شکنی آشکار بنیاد شهید، ایثارگران مجلس هم سکوت کرده و مانند یکی از بانوان سرشناس نماینده چند دوره مجلس که این دوره هم در مجلس یازدهم حاضر است، پسر خود را به ریاست یکی از هلدینگ های بنیاد شهید نشانده و حق را با منافع شخصی تهاتر کرده است. شکایت به نهادهای قانونی تنها و آخرین راهکار برای پایان دادن به قانون شکنی بنیاد شهید است و آمد و شد روسای مختلف نتوانسته است مانع نابودسازی منافع خانواده شهدا و ایثارگران کشور شود. پایان/
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
کد خبر: 7260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =