مجلس ابهامات شورای نگهبان به لایحه رتبه‌بندی را برطرف می‌کند

دولت به صورت شفاهی بار مالی لایحه را قبول کرد

به گزارش تحریریه، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت مجلس فقط ابهامات شورای نگهبان درباره لایحه رتبه‌بندی را رفع خواهد کرد.

احمدحسین فلاحی، درباره دلایل برگشت خوردن لایحه رتبه بندی معلمان گفت: «شورای نگهبان در ایرادی که به بار مالی رتبه بندی معلمان وارد کرده گفته چون لایحه دولت را تغییر دادید مستلزم بار مالی است.»

فلاحی گفت: «تغییری که در لایحه دولت داده شده ایجاد رتبه‌ها و میزان اعتبار 5 هزار و 200 میلیارد بود که دولت قبل برای آن در نظر گرفته بود. 4 رتبه ای که هم اکنون ایجاد شده و ساختار جدیدی که در آن توسط مجلس صحبت شده، بار مالی را به 12 هزار و 500 میلیارد رسانده است.»

این نماینده مجلس با بیان اینکه این بار مالی با توافق دولت قابل حل است گفت: «چون این لایحه برای دولت است می‌تواند تغییرات را هم بپذیرد و اگر دولت این را بپذیرد و نامه قبول بار مالی را به شورای نگهبان بدهد قطعا مشکلی در مسیر تصویب لایحه رتبه بندی وجود نخواهد داشت.»

فلاحی درباره ابهامات وارد شده شورای نگهبان به رتبه بندی معلمان هم توضیح داد: «برابر شدن معلمان با استاد پایه یک دانشگاه تهران یک ابهام شورای نگهبان بود و در خصوص فاصله رتبه‌ها هم ابهام وارد کردند. در مجموع با رفع ابهام، این لایحه را به شورای نگهبان ارسال خواهیم کرد.»

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: «بار مالی تعیین شده توسط دولت قبل برای کل سال 5 هزار و 200 میلیارد بود که با توجه به تغییرات و شرایط کنونی این بار مالی در نظر گرفته شده برای 6 ماه هم کفاف نمی‌داد. با رتبه بندی که در کمیسیون آموزش بررسی شد بار مالی 50 هزار میلیارد برای کل سال بود که به دلیل شرایط نامناسب مالی موجود در کشور با توافقی که با دولت کردیم این بار مالی را 12 هزار و 200 میلیارد در نظر گرفتیم و دولت قبلا و به صورت شفاهی این بار مالی را قبول کرد.»

وی افزود: «دولت باید این بار مالی را بپذیرد تا برای 6 ماه دوم سال جاری رتبه بندی معلمان اجرایی شود. کمیسیون آموزش فقط ابهامات شورای نگهبان را رفع خواهد کرد و ایرادی را که به بار مالی وارد شده را تغییر نخواهد داد و دولت این مسئله را قبول می‌کند.»

منبع: پانا

پایان/

۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
کد خبر: 16258

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =