برای توسعه صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی‌مانیم

معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در آیین تودیع و معارفه سرپرست جدید مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور اعلام کرد: ما برای توسعه و پیشرفت صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی‌مانیم.

به گزارش تحریریه، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد محمدی بخش معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در آیین تودیع و معارفه سرپرست جدید مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور اعلام کرد: ما برای توسعه و پیشرفت صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی مانیم.

درمراسم آیین تودیع و معارفه سرپرست جدید مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، معاونین و مدیران صنعت هوایی در آمفی تئاتر دانشکده صنعت برگزار شد. در این آیین، محمدی بخش ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار امیدواری کرد: در سال جدید با تلاش و پشتکار مضاعف بتوانیم صنعت حمل و نقل هوایی را به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت موجود صنعت هوایی کشور افزود: چاره ای جز موفقیت در این صنعت نداریم و این امر میسر نمی شود جز با کار و تلاش و مجاهدت شبانه روزی محمدی بخش، موفقیت کشور را حاصل تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد دانست و گفت: انقلاب ما به نیروی انسانی کارآمد و مجاهد نیاز دارد و این مهم جز با مجموعه های آموزشی پویا و فعال امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد: امروز بسیاری از کسانی که در مجموعه صنعت هوانوردی مشغول هستند ماحصل این دانشکده بوده و حتی در بخش های دفاعی نیز بسیاری از نوآوری ها مرهون و زائیده تفکر متخصصان دانشکده است که باید استمرار یابد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به رشد و سرعت بی نظیر علم در دنیا گفت: متاسفانه با وجود برخورداری از زیرساخت های لازم و جوانان کارآمد، سالیان متمادی در حوزه حمل ونقل هوایی متوقف شدیم. به گونه ای که با داشتن تعداد زیادی از فارغ التحصیلان مراکز آموزشی در رشته های مرتبط، جذب آنان در صنعت بسیار کم بوده که باید آسیب شناسی انجام شود و ببینم کجا، کم کاری صورت گرفته است.

وی افزود: امروز دانشکده صنعت هوایی به ساختاری دست یافته که ظرفیت و پتانسیل تامین نیروی انسانی کارآمد برای مجموعه هوایی را داراست و این ظرفیت باید به بستر اجرایی برسد و باید از دانشگاهها و  مراکز دانش بنیان استفاده شود و با توجه به بحث های فنی و حرفه ای، نیاز سنجی واقعی از صنعت صورت گیرد.

محمدی بخش اظهارداشت: دانشکده باید براساس نیازهای عملیاتی و فرودگاهی کشور آموزش را ریل گذاری کند و این ریل گذاری نیاز به نوشوندگی دارد که  همان آموزش و پژوهش است.

وی با بیان اینکه امروز باید با استفاده از اساتید با تجربه و جوانان برومند تلاش هایمان متفاوت از دیروز باشد افزود: تمامی مجموعه های صنعت و مراکز آموزشی و حرفه ای برای دستیابی به توفیقات روزافزون باید به مجموعه دانشکده متصل شوند .

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری رشد و پیشرفت بخش های پهپادی و فضایی کشور، علی رغم برقراری سایه تحریم بر این بخش ها را اجابت فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نگاه درون زا و توجه به نیازهای کشور دانست و گفت: امروز به مرحله ای رسیده ایم که می توانیم در مدار 420 کیلومتر و 500 کیلومتر ماهواره قرار دهیم و در حوزه های نانو، پزشکی و حوزه های مختلفی که بعد از انقلاب متولد شدند موفق شده و به اذعان کشورهای غربی و دشمنان در تراز 1 تا 5  قرار گرفته ایم. لذا انتظار داریم این مهم در بخش حمل و نقل هوایی نیز محقق شود.

وی با بیان اینکه برای توسعه صنعت هوایی کشور به هیچ وجه منتظر برجام نمی مانیم افزود: توافقنامه چه امضا بشود و چه نشود ما باید خودمان قدرت داشته باشیم و آنقدر درون زا باشیم که معطل این مجموعه ها نباشیم. جوانان بعد از انقلاب بدانند ایستادگی امروز و دستیابی به نوآوری ها، حاصل تلاش نیروی انسانی ماهر و کارآمد است، بنابراین انتظار داریم تحولات درون زای صنعت هوایی در دانشکده صنعت هواپیمایی شکل گرفته و ارتباط لازم با مراکز مرتبط برای دستیابی به توفیقات روز افزون برقرار شود.

محمدی بخش در پایان از زحمات و تلاش های دکتر طباطبایی برای احیای مجموعه دانشکده صنعت قدردانی کرد و از سرپرست جدید دانشکده صنعت هواپیمایی خواست تا با تعامل فراگیر با تمامی مجموعه های صنعت، دانشکده را به سوی اهداف تعیین شده هدایت نماید.

لازم به ذکر است علی واحدی دارای مدرک تحصیلی دکترا در رشته هوافضا از دانشگاه امیر کبیر می باشد و پیش از این در مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی مشغول به خدمت بوده است.

پایان/

۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
کد خبر: 17384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =