حدود ۱۲ هزار میلیاردتومان به حساب سازندگان در طرح نهضت ملی مسکن پرداخت شد

مدیرعامل بانک‌مسکن گفت: در طرح نهضت ملی مسکن در مجموع ۱۱ هزار و ۹۳۲ میلیاردتومان به حساب سازندگان واریز شد که از این میزان ۷ هزار و ۹۵۳ میلیاردتومان از محل آورده متقاضیان و ۳ هزار و ۹۷۹ میلیاردتومان از محل تسهیلات است.

به گزارش تحریریه، به نقل از وزارت راه و شهرسازی محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن، در خصوص تازه‌ترین وضعیت افتتاح حساب و واریز وجوه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در آن بانک و پرداخت تسهیلات به سازندگان به ارایه آمار پرداخت.

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام اینکه تاکنون حدود ۳۴۷ هزار و ۴۴۸ نفر در بانک مسکن برای طرح نهضت ملی مسکن حساب افتتاح کردند گفت: از این میزان ۲۱۳ هزار و ۸۳۷ نفر آورده خود را به حساب طرح نهضت ملی مسکن واریز کردند.

شایان جمع آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن را ۱۳ هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان برشمرد و توضیح داد: از جمع آورده متقاضیان تاکنون ۷ هزار و ۹۵۳میلیاردتومان به حساب سازندگان واریز شده و ۵ هزار و ۷۳۷میلیاردتومان نیز نزد بانک است تا بنا به درخواست دستگاه‌های متولی به سازندگان پرداخت شود.

وی ادامه داد: از محل تسهیلات نیز تاکنون ۳ هزار و ۹۷۹ میلیاردتومان به حساب سازندگان پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک مسکن توضیح داد: تعداد ۹ هزار و ۴۴۱ پروژه به تعداد ۱۶۴ هزار و ۸۰۴ واحد به بانک معرفی شد. از این تعداد تاکنون ۲ هزار و ۱۴ پروژه به تعداد ۵۴ هزار و ۴۸۴ واحد قراردادشان منعقد شده است.

وی مبلغ تسهیلات منعقد شده را ۱۶ هزار و ۵۵۹  میلیاردتومان عنوان کرد.

پایان/

۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
کد خبر: 17674

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =