اصل در پایگاه رفاه ایرانیان این است که افراد درآمد و دارایی ندارند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها اطلاعات خود را در اختیار پایگاه رفاه ایرانیان قرار ندادند، گفت: تا زمانی که همه دستگاه‌ها به این سامانه متصل شوند، دهک بندی در سیستم به صورت محتاطانه انجام می‌شود یعنی افراد را در دهک‌های پایین‌تر (کم درآمدتر) شناسایی کردیم و در پایگاه رفاه ایرانیان اصل بر است که افراد درآمد و دارایی ندارند مگر آنکه خلافش ثابت شود.

به گزارش تحریریه، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خصوص آخرین وضعیت پایگاه رفاه ایرانیان، گفت: برخی دستگاه‌ها داده‌ها و اطلاعات آماری خود را در اختیار این پایگاه قرار دادند، این سامانه در حال حاضر فعال است و دهک بندی جامعه را مشخص می‌کند البته ما به دنبال اخذ اطلاعات سایر دستگاه‌ها و ثبت داده‌های آماری آنها در سامانه هستیم.

دهک‌بندی محتاطانه تا زمانی که اطلاعات تکمیل شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تا زمانی که همه دستگاه‌ها به سامانه پایگاه رفاه ایرانیان متصل شوند، دهک بندی در سیستم به صورت محتاطانه انجام می‌شود یعنی ما فرض کردیم که افراد خودرو، ملک، حساب بانکی، سهام و سفر خارجی ندارند، هر زمان که داده‌ها و اطلاعات آنها در سیستم ثبت شود، دهک بندی‌ها اصلاح خواهد شد.

دهک بندی در پایگاه رفاه ایرانیان بر اساس اصل محتاطانه

وی در ادامه افزود: ما در شرایط فعلی محتاطانه عمل می‌کنیم یعنی افراد را در دهک‌های پایین تر (کم درآمدتر) شناسایی می‌کنیم. در پایگاه رفاه ایرانیان اصل بر این است که افراد درآمد و دارایی ندارند مگر آنکه خلافش ثابت شود.

دستگاه‌ها مکلف به ثبت اطللاعات خود در پایگاه رفاه ایرنیان شدند

عبدالملکی در توضیح راهکارهای تعبیه شده برای برخورد با دستگاه‌هایی که همکاری نمی‌کنند، گفت: ضمانت خوبی در در تبصره 17 قانون بودجه سال 1401 لحاظ شده و به موجب این تبصره همه دستگاه‌ها مکلف شدند تا اطلاعات خود را در اختیار قرار دهند، آقای رئیس جمهور هم در داخل دولت بر این موضوع تاکید کردند، با دستگاه‌های خارج از هیات دولت مانند نیروی انتظامی و برخی بخش‌های قوه قضاییه نیز مکاتبه کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تکمیل اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان طبیعتا نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها دارد، بیان کرد: دستگاه‌ها با این ضمانتی که در قانون بودجه دیده شده، قطعا همکاری خواهند کرد، تکمیل اطلاعات و ثبت داده‌های آماری در پایگاه رفاه ایرانیان، کمک رسانی به بخش‌های ضعیف و کم درآمد جامعه را تسهیل خواهد کرد.

منبع: خانه ملت

پایان/

۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
کد خبر: 18469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =