۱۲۰ ثانیه با وزیر اقتصاد | افزایشی در قیمت نان نداریم

وزیر اقتصاد، موضوعی هوشمند سازی یارانه نان سنتی که برعهده وزارت اقتصاد است ما بیش از 5 ماه است که با بانک مرکزی و وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت مشغول کار هستیم.

به گزارش تحریریه، آخرین ویدئوی «۱۲۰ ثانیه با وزیر اقتصاد»منتشر شد، وزیر اقتصاد در این ویدئو با اشاره به سفر چند روز قبل خود به شهر مقدس قم ، مراجعات و طرح ابهامات مردم درباره موضوعات اقتصادی اخیر کشور را بسیار زیاد توصیف و تصریح کرد: از جمله مواردی که بسیار پرتکرار از سوی مردم مطرح می شد این ابهام بود که چرا سیاستی توسط یک دستگاهی در هفته گذشته انجام شده و روی قیمت کالاهایی تاثیر گذاشته ، اما در این زمینه قبل اقدام با مردم صحبت نشده و اطلاع رسانی صورت نگرفته است.

وی افزود به نظرم این مباحث نقدهای جدی، درست و واردی است که باید حتماً در نظام اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی دولتی حل و فصل شود.

خاندوزی اشاره کرد : در موضوعی هوشمند سازی یارانه نان سنتی که برعهده وزارت اقتصاد است ما بیش از 5 ماه است که با بانک مرکزی و وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت مشغول کار هستیم و تلاش کردیم زیرساخت و سامانه جدیدی ایجاد کنیم که امکان بدهد ما به شکل برخط نظارت کنیم .

وی نتیجه این نظارت را دو خروجی دانست و گفت: با این فرآیند اولاً از نانوایی ها قاچاق آرد صورت نمی گیرد و ثانیاً به ازای نان هایی که پخته می شود و به مردم تحویل می گردد، یارانه به نانوا تعلق خواهد گرفت .
وزیر اقتصاد تاکید کرد: در طرح هوشمند سازی یارانه نان سنتی، افزایشی در نرخ نان نخواهیم داشت.

وی افزود: صدا و سیما هم از بعد عید فطر برنامه هایی را برای آگاهی بخشی به مردم در این زمینه آغاز کرده است که امیدواریم شاهد به ثمرنشستن یکی از اقدامات درخشان دولت در زمینه هوشمند سازی یارانه ها را در ماه های آینده باشیم.

پایان/

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
کد خبر: 18900

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =