اوراق گام صرفاً توسط بانک‌های عامل مجاز و مبتنی بر سامانه گام منتشر می‌شود

پیرو ابلاغ «دستورالعمل گواهی اعتبار مولد -گام» و «ضوابط کنترل و مدیریت اوراق گام» به اطلاع می­رساند تمامی فرایندها شامل صدور، تغییر ذینفع، فروش در قالب خرید دین، بازپرداخت در سررسید یا انتقال به بازار سرمایه، صرفاً توسط بانک‌های عامل دارای مجوز از بانک مرکزی و مبتنی بر سامانه گام بانک مرکزی انجام می‌شود.

به گزارش تحریریه، پیرو ابلاغ «دستورالعمل گواهی اعتبار مولد -گام» و «ضوابط کنترل و مدیریت اوراق گام» به اطلاع میرساند تمامی فرایندها شامل صدور، تغییر ذینفع، فروش در قالب خرید دین، بازپرداخت در سررسید یا انتقال به بازار سرمایه، صرفاً توسط بانک‌های عامل دارای مجوز از بانک مرکزی و مبتنی بر سامانه گام بانک مرکزی انجام می‌شود.

تمامی اوراق گام صادر شده دارای یک کد منحصربه فرد است که از طرف سامانه گام به اوراق تخصیص داده میشود. شایان ذکر است اوراق گام منتقل شده به بازار سرمایه اعم از بورس یا فرابورس فقط در چارچوب مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار انجام میگیرد و در صورت انتقال اوارق گام به بازار سرمایه، عملیات آن تابع ضوابط بازار سرمایه خواهد بود.

لازم به تأکید است که اوراق گام به صورت کاملاً الکترونیکی در سامانه گام بانک مرکزی منتشر می‌شود و فرایند صدور، انتقال و تسویه نیز صرفاً از طریق بانک‌های عامل و مبتنی بر سامانه گام مقدور است. لذا لازم است این نکته مورد توجه کلیه بانک‌ها و ذینفعان اوراق گام قرار گیرد که اوراق گام به صورت کاغذی نبوده و هرگونه اوراق کاغذی با نام‌های مشابه یا هرگونه گواهی سپرده با انواع پیشوند یا پسوند منضم به اوراق گام، مورد تایید این بانک نمیباشد و هر گونه اوراق منتسب به اوراق گام که توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در هر سامانه و بستر اینترنتی که خارج از چارچوب فوقالذکر صادر یا منتشر شود از نظر این بانک فاقد اعتبار است.

پایان/

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
کد خبر: 25366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =