خرید مسکن؛ آرزوی دور از دسترس قشر متوسط

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:اگر لایحه مالیات بر معاملات مکرر مسکن و مالیات بر سوداگری یک کاسه شده و ماحصل آن مدنظر مسئولین قرار گیرد، از قوانین چند پاره در حوزه مسکن جلوگیری خواهد شد.

به گزارش تحریریه، اصغر سلیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به موضوع لایحه مالیات بر معاملات مکرر در بخش مسکن از سوی دولت، بیان کرد: معضلات بخش مسکن نیازمند توجه همه جانبه دستگاه ها و وزارتخانه هاست.

وی با بیان اینکه مجلس نیز در قالب رفع مشکلات بخش مسکن موضوع مالیات بر سوداگری را پیگیری کرد،تصریح کرد: با توجه به ارائه لایحه جدید از سوی دولت در بخش مسکن،بهتر این است که این موارد در قالب یک قانون پیش رود. البته شاید دولت مطلع از جزئیات طرح نبوده که باید به این موضوع توجه شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجاره و رهن مسکن فشارهای زیادی را بر مردم تحمیل کرده است،ادامه داد: در این شرایط خرید مسکن هم برای قشر متوسط تبدیل به یک آرزو شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت به دنبال ساماندهی حوزه مسکن است،بیان کرد: اگر لایحه مالیات بر معاملات مکرر مسکن و مالیات بر سوداگری یک کاسه شده و ماحصل آن مدنظر مسئولین قرار گیرد، قوانین چند پاره نخواهد شد.

این نماینده مجلس بیان کرد: باید در لایحه مالیات بر معاملات مکرر مسکن و مالیات بر سوداگری به طوری عمل شود که مردم متضرر نشوند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه خانه تبدیل به یک کالای سرمایه ای شده است، بیان کرد:برخی در این شرایط خانه را به قصد احتکار تهیه کرده و به فروش می رسانند لذا در این شرایط باید راهکاری وجود داشته باشد که به نظر بنده این راهکار باید با همفکری مجلس و دولت به دست بیاید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با خانه ملت، تاکید کرد: اشکالات در بخش مسکن به عینه وجود دارد و مجلس و دولت می توانند یا در قالب مالیات بر سوداگری و یا لایحه جدید دولت، این اشکالات را برطرف کنند.

پایان/

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
کد خبر: 25509

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =