سراب زیبای کرمانشاه را به خاطر پول نابود کردند

در یکی از حیرت انگیزترین اتفاقات علیه زیست بوم ایران، سراب زیبای "یاوری" کرمانشاه را به خاطر پول نابود کردند.

به گزارش تحریریه، در یکی از حیرت انگیزترین اتفاقات علیه زیست بوم ایران، سراب زیبای "یاوری" کرمانشاه را به خاطر پول نابود کردند.

این سراب پرآب به دلیل حفر چاههای غیرمجاز و مجاز با فساد و مجوزفروشی خشک شده است و حالا می خواهند با هزینه های زیاد چاههای دیگری حفر کنند تا آنرا پر آب کنند و چند رانتی دیگر از آن پول در بیاورند.

سید محمدامین حسینی رئیس شرکت توسعه گردشگری استان کرمانشاه از پای کار آمدن یک سرمایه گذار برای تبدیل سراب یاوری به دریاچه مصنوعی خبر داد و گفت که خشکسالی‌های پی در پی و حفر متعدد چاه‌های غیرمجاز در اطراف این سراب زیبا باعث شده تا در طول سه سال گذشته خشک شود. این درحالیست که این سراب به واسطه قرار گرفتن در مسیر جاده اصلی کرمانشاه به روانسر به عنوان پرترددترین مسیر گردشگری غرب کشور، از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است. در همین راستا اخیر یک سرمایه گذار بومی پای کار آمده تا تحولاتی را در این منطقه نمونه گردشگری استان رقم بزند. این سرمایه‌گذار حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است.

یعنی چه؟ یعنی آب دریاچه را با بستن چاههای غیرمجاز و مجاز و مجازات حنایتکاران در حق محیط زیست احیا نمی کنیم، بلکه آنرا به محل کسب درآمد تبدیل می کنیم تا ثابت شده باشد در اقتصاد سیاسی ایران همه چیز قابل خرید و فروش شدن است. کاری که در لیبرال ترین کشورهای غربی هم مشاهده نمی شود.

پایان/

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
کد خبر: 25889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =