سیاست دولت نظام تک‌نرخی و پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار ارز است

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سیاست دولت پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار ارز است و در لایحه برنامه هفتم توسعه نیز آورده شده است، گفت: این مساله کمک می‌کند بازار ارز تحت نظارت بهتر و بیشتر قرار بگیرد.

به گزارش تحریریه، داود منظور روز شنبه در توضیح نشست کمیسیون اقتصادی مجلس با صاحب‌ نظران و فعالان اقتصادی تحت عنوان تبیین اولویت‌های اقتصادی برنامه هفتم توسعه، گفت: در این نشست دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که نسبت به برخی از مواد پیشنهادی در لایحه برنامه هفتم توسعه بود، بیان شد و تلاش کردیم رویکرد برنامه هفتم توسعه در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی را به حاضران توضیح دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از پایه‌های اصلی برنامه هفتم توسعه، استفاده حداکثری از ظرفیت بخش غیر دولتی و خصوصی واقعی است، ادامه داد: در جای جای برنامه توسعه هفتم احکامی را پیشنهاد کرده‌ایم که به اطمینان بخشی به بخش خصوصی، پشتیبانی و حمایت از این بخش برای سرمایه گذاری بیشتر و حتی اجرای طرح‌های عمرانی و تملکی که باید دولت اجرا کند کمک می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در حوزه موضوع ثبات اقتصادی به ویژه در خصوص بازار ارز و نرخ‌های متعدد ارز موجود در بازار دغدغه‌هایی مطرح شد، گفت: ما کم کم باید به طرف نظام تک نرخی ارز حرکت کنیم و سیاست دولت نیز این است که بتوانیم بازار ارز را پیش بینی پذیر کنیم و در لایحه نیز پیش بینی‌هایی شده که کمک می‌کند بازار ارز تحت نظارت بهتر و بیشتر قرار بگیرد و به تدریج بتوانیم بازار ارز را مدیریت پذیر و پیش بینی پذیر کنیم.

وی عنوان کرد: در موضوعات دیگری نیز به ویژه در حوزه مالیاتی نگرانی‌هایی مطرح شد و تلاش کردیم مواد مالیاتی را که در برنامه هفتم توسعه آمده برای عزیزان تبیین کنیم.

پایان/

۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
کد خبر: 26302

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =