دردسرهای افزایش قیمت سوخت در انگلیس

افزایش قیمت انرژی تعداد خانواده های ناتوان در پرداخت قبض برق و گاز در انگلستان را سه برابر کرده است.

به گزارش تحریریه، خبرگزاری «بلومبرگ» نوشت تعداد خانواده های انگلیسی که به خاطر افزایش شدید قیمت انرژی قادر به پرداخت قبوض خود نیستند به زودی سه برابر می شود.

طبق پژوهش های «بنیاد رزولوشن»، برآوردهای صورت گرفته نشان می دهد که تعداد خانه هایی که اکنون در آنها استرس مصرف سوخت وجود دارد بیشتر شده است. بر این اساس آن خانواده هایی که حداقل ۱۰ درصد درآمدشان را صرف قبض های انرژی می کنند به ۶.۳ میلیون خانواده رسیده است.

افزایش قیمت انرژی همچنین موجب می شود که هزینه های عمده فروشی افزایش یابد و در صورتحساب های مردم تاثیر بگذارد.

افزایش تورم اکنون به تهدید برای بروز بحران هزینه در خانواده ها تبدیل شده است. به همین دلیل، دولت بوریس جانسون در حال مذاکره با شرکت های بخش انرژی است تا از میزان فشار و ضربات آن بر خانواده هایی که با افزایش هزینه همه اقلام از مواد خوراکی تا سوخت و انرژی  مواجه شده اند، کم کند.

طبق پیش بینی ها انتظار می رود تعداد خانواده هایی که اکنون تحت فشار استرس سوخت قرار دارند از ۹ درصد کنونی به ۲۷ درصد در ماه آوریل افزایش می یابد.  پیش بینی می شود سقف قیمت انرژی ۵۰ درصد بیشتر می شود و به حدود ۲ هزار پوند در سال می رسد. دفتر بازار برق و الکتریسیته انگلستان (Ofgem) اعلام کرد که سقف قیمت جدید سوخت و انرژی را در تاریخ ۷ فوریه ۲۰۲۲ اعلام می کند.

بنیاد رزولوشن عنوان داشت افزایش قیمت های جدید موجب می شود که از این به بعد تنها دهک های فقیر انگلیسی درگیر استرس سوخت نباشند بلکه حتی خانواده های فراتر از سطح فقر نیز به این بحران گرفتار شوند.

 Investec Bank Plc سطح قیمت جدید انرژی برای خانواده ها را  ۱۹۰۷ پوند بیان کرده است.

«مارتین یانگ» تحلیلگر این موسسه تاکید دارد: پیامدهای فکمبود و گرانی سوخت، هزینه های احتیاطی خانواده و تورم همچنان مطرح هستند و زمان برای یافتن راه حل مناسب در حال از دست رفتن است. ناکامی در انجام یک اقدام درست شاید به وقوع بحرانی سیاسی منجر شود و از دولت قربانی بگیرد.

پایان/

۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
کد خبر: 15997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =