یارانه نقدی هدفمند دولت انگلیس

دولت انگلیس برای جبران افزایش هزینه انرژی خانوارهای این کشور میلیاردها پوند یارانه نقدی را به شکل های مختلف و در چند مرحله به شهروندانش ارائه می کند.

به گزارش تحریریه، نشریه «فوربس» نوشت، «ریشی سوناک» وزیر خزانه داری انگلستان یک بسته ۱۵ میلیارد پوندی از اقدامات طراحی شده برای کمک به خانوارها را ارائه کرد تا از این طریق دولت لندن می تواند فشار افزایش شدید هزینه در قبوض انرژی در اواخر سال جاری را برای خانواده ها جبران کند.

بر اساس این طرح یارانه ای، همه خانوارها در پاییز شاهد کامک ۴۰۰ پوندی ا برای پرداخت صورتحساب‌های خود خواهند بود. این کمک به بازپرداخت نیاز ندارد و مستمری بگیران و آنهایی که از مزایای از کار افتادگی استفاده می‌کنند هم کل مبلغ را به صورت یکجا و نقدی دریافت خواهند کرد.

پیش بینی شده است در ابتدای اکتبر سقف قیمت قبوض انرژی تا حدود ۲۸۰۰ پوند در سال برای خانوارهای معمولی افزایش یابد. این رقم نشان از افزایش شدید هزینه انرژی از ۱۹۷۱ پوند کنونی است. رقم  پرداختی برای خانوارهایی که انرژی را اعتباری خریداری می کنند ۲۰۱۷ پوند در سال است.

این مقام دولت انگلیس همچنین از وضع مالیات بر سود انرژی بر شرکت‌ های تولید نفت و گاز خبر داد که به دلیل قیمت‌های عمده فروشی بالا از سودهای بیشتری برخوردار شده‌اند. انتظار می رود این مبلغ مالیات اضافی به ۵ میلیارد پوند بالغ شود. دولت همچنین در حال بررسی تعمیم چنین مالیاتی بر بخش تولید برق نیز است.

مقررات وضع شده یارانه ای جدید عبارتند از:

*پرداخت نقدی ۶۵۰ پوندی (در دو قسط در ماه اوت و پاییز) به هشت میلیون خانوار

*۳۰۰ پوند پرداخت نقدی به خانواده های مستمری بگیر

*۱۵۰ پوند پرداخت نقدی به کسانی که از مزایای معلولیت جسمی هم بهره می برند، برخی از آنها ممکن است واجد شرایط پرداخت ۶۵۰ پوند نیز باشند.

علاوه بر این، سوناک تصریح کرد که کمک هزینه ۲۰۰ پوندی قبض انرژی که در فوریه اعلام شد از تمام قبوض برق خانگی در ماه اکتبر کسر می شود، دو برابر یعنی به ۴۰۰ پوند افزایش می یابد. 

مهمتر از همه، او گفت که نیازی نیست که شهروندان این مبالغ را بازپرداخت کنند. در ابتدا، این طرح پرداخت ۴۰ پوند در سال به مدت پنج سال بابت جبران هزینه ها طراحی شد که سپس اصلاح گردید.

طبق برآوردهای رسمی میانگین قبوض انرژی خانوارهای انگلیسی پاییز امسال با اعمال قیمت جدید انرژی ممکن است بیش از ۸۰۰ پوند در سال افزایش یابد.

«جاناتان بریرلی» مدیر اجرایی تنظیم‌کننده انرژی (Ofgem)، به نمایندگان کمیته پارلمانی تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی گفت که انتظار می رود سقف قیمت انرژی در اواخر تابستان امسال به حدود ۲۸۰۰ پوند افزایش یابد.

چنین اقدامی باعث بدتر شدن بحران کنونی هزینه زندگی در انگلیس خواهد شد که میلیون‌ها خانوار آن را احساس می‌کنند.

قیمت‌ های بی‌ ثبات انرژی از ابتدای سال ۲۰۲۱  و ورشکستگی ۳۰ شرکت انرژی انگلیس از جمله دلایل برای افزایش شدید قیمت های مصرف کننده بیان شده است.

پایان/

۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱
کد خبر: 19340

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =