۲۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
اقتصاد چین را متلاشی کنید!

ایجاد موازنه در تولید و مصرف جهانی مستلزم این است که مصرف مردم چین نصف شود که برای آن مقصود به یک بحران سنگین مالی نیاز است.

یک - با آمدن تکنولوژی موج سوم ، تولید در دهه ٩٠ میلادی دو برابر شد و جهان با مازاد تولید روبرو شد و قیمت نفت به شدت افزایش یافت و ۶٠٠ میلیون جمعیت کشور های نفتی معادل ۶٠٠ میلیون جمعیت کشور های غربی مصرف کرده و اضافه تولید جهان را جذب کردند.

دو- بعد از ١۵ سال قیمت نفت به شدت کاهش یافت و جهان با اضافه تولید مواجه شد و چینی ها به شدت مصرف داخلی را بالا بردند و اضافه تولید جهان را جذب کردند و به جای کشورهای نفتی مصرف کردند. 

سه - اکنون نفت به قیمت بالا بازگشته است و کشورهای نفتی می توانند اضافه تولید جهان را جذب کنند و اگر چینی ها بخواهند مثل سابق مصرف کنند جهان با مازاد تقاضا مواجه می شود و تورم سنگین ایجاد می شود.

چهار - راه حل جهان این است که اولا روس ها در اردوگاه کشورهای نفتی مصرف خود را بازگردانند به دوران کمونیست ها (در حد بخور و نمیر) و ثانیا چینی ها مصرف خود را نصف کنند یعنی برگردند به دوران اجداد خود در دوران مائو و دوچرخه به جای ماشین البته؛ کمک کننده است.

پنج - یک بحران در شرق آسیا به شدت نیاز هست که به نصف شدن قدرت خرید چینی منجر شود.

شش - لطفا چینی ها به وظیفه خود عمل کنند؛ یا سقوط مالی مثل نصف شدن ارزش بورس چین و نصف شدن ثروت چینی و یا؛ یک بحران در تایوان و کره شمالی، به هر سو چینی ها عجله کنند 

یا سقوط بورس چین و یا اوکراینی کردن شرق آسیا، انتخاب سومی در کار نیست.

مردم ایران سال خوبی را شروع می کنند قرار است نفتی ها به جای چینی ها مصرف کنند، چینی ها پشت گوش نیندازند.

قیمت گل برود
چون تو به گلزار آیی ...!

پایان/
 

۲۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
کد خبر: 17551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =