فاطمی امین استعفا دهد/ فرصت وزیر تمدید نخواهد شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد: به نظرم استعفای فاطمی امین از سکانداری وزارت صمت عاقلانه و شایسته است که وی در مسند دیگری مشغول به کار شود هر چند من نمی‌توانم در زمینه صحت استعفای فاطمی امین اظهار نظر قطعی کنم.

به گزارش تحریریه، لطف‌الله سیاه‌کلی در پاسخ به این پرسش که شنیده‌ها حکایت از استعفای فاطمی امین از وزارت صمت و حضور وی در سمت معاونت ریاست جمهوری دارد آیا چنین سخنانی را تایید می‌کنید؟ گفت: به نظر من استعفای وی از سکانداری وزارت صمت عاقلانه، و شایسته است که وی در مسند دیگری مشغول به کار شود هر چند من نمی‌توانم در زمینه صحت استعفای فاطمی امین اظهار نظر قطعی کنم.

وی استعفای فاطمی امین را به نفع دولت و مجلس خواند و افزود: دولت و مجلس همکاری نزدیکی باهم دارند و استیضاح وزیر ممکن است که برای برخی شائبه ایجاد کند. نمایندگان وظیفه دارند که حقوق مردم را دنبال کنند و حرف دل آنها را بزنند نمایندگان هر جایی که متوجه متضرر شدن مردم شدند باید ایستادگی کند از این‌رو به نظر می‌رسد که دولت باید تدبیر و مسائل را حل و فصل کند.

نماینده مردم قزوین در پاسخ به این پرسش که وزارت صمت روز گذشته در پیامی اعلام کرد که اشکالات وارد شده مجلس به آیین نامه واردات خودرو را حل کرده است آیا این مسئله می‌تواند در تعدیل نظرات منفی نسبت به فاطمی امین در مجلس تاثیر بگذارد؟ گفت: مجلس به فاطمی امین فرصت لازم را داده است و 6 ماه از درخواست استیضاح وی می‌گذرد و به نظر می‌رسد که این فرصت تمدید نخواهد شد.

سیاه‌کلی ادامه داد: مردم منتظر عملکرد مدیران هستند و این ادبیات که گفته می‌شود یک مدیر به تازگی این سمت را احراز کرده و باید به وی فرصت داده شود درست نیست چراکه آن مدیر بعد از 40 سال یک سمتی را برعهده گرفته است و ما باید یاد بگیریم که مدیران از تجربه گذشتگان استفاده کنند نه اینکه بخواهد از نو ساختارهای جدیدی را پایه‌ریزی کند آیا طرح چنین سخنانی در دنیا رایج است؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: به نظر می‌رسد اقدام وی در رفع موانع واردات خودرو نمی‌تواند به فاطمی امین فرصت بدهد که همچنان در سمت وزیر صمت باقی بماند؛ نمی‌شود که مدیری تحت فشار قرار بگیرد و تصمیم‌های تند اخذ کند وی باید زودتر از این در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کرد.

منبع: ایلنا

پایان/

۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
کد خبر: 22404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =