حمایت مالیاتی از صادرات با شتاب‌دادن به استرداد مالیات بر ارزش افزوده

دکتر داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست صمیمانه با رئیس و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران که در تاریخ 1401/09/29 در محل اتاق تهران برگزار شد از استرداد هشت هزار میلیارد تومان مالیات و عوارض ارزش افزوده به صادرکنندگان در هشت ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش تحریریه، رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به رویکرد اصولی سازمان جهت تسریع در استیفای حقوق مودیام و استرداد در مالیات گفت: حدود هزار و پانصد میلیارد تومان از این میزان استرداد در آبان ماه گذشته انجام شده است.

به گفته معاون وزیر اقتصاد میزان استرداد در سال گذشته حدود هفت هزار میلیارد تومان، در سال 1399 حدود سه هزار میلیارد تومان و در سال 1398 کمتر از دو هزار میلیارد تومان بوده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی در عین استیفای حقوق دولت بر استیفای حقوق مودیان بویژه موضوع استرداد تاکید داریم، اضافه کرد در حال حاضر به علت غیرسیستمی بودن دریافت مستندات از صادر کنندگان، رسیدگی‌ها با تاخیر چندین ماهه انجام می شود که برای حل این مشکل استرداد به صادر کنندگان خوش حساب تا میزان 80 درصد بصورت علی الحساب انجام می شود.

به نقل از اینتا، دکتر منظور اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک با تکمیل اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و استقرار کامل سامانه مودیان، اطلاعات صورت حساب‌های الکترونیکی بصورت سیستمی دریافت شده و سازمان مالیاتی بتواند درخواست های استرداد مالیات بر ارزش افزوده را در اجرای ماده 8 قانون ارزش افزوده ظرف مدت یک ماه رسیدگی و پرداخت نماید.

پایان/

۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
کد خبر: 23354

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =