رشد چشمگیر پرداخت تسهیلات ازدواج پس از ابلاغ بسته نظارتی _ اعتباری بانک مرکزی

از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ 32.2 همت شامل 7.6 همت تسهیلات فرزند و 24.6 همت تسهیلات ازدواج توسط شبکه بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش تحریریه، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی ضمن تشریح اقدامات بانک مرکزی در راستای تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند گفت: تأکیدات جدی در جلسات و مکاتبات مربوط برای تسهیل در اخذ ضمانت و تسریع در فرآیند پرداخت، ایجاد امکان مشاهده وضعیت و رتبه اعتباری متقاضیان در سامانه فرزند و نیز آغاز فرآیند اخذ ضمانت و وثایق به صورت غیر حضوری در تعدادی از بانکها منجر به این موضوع شده است که از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا ۲۸ خردادماه مبلغ 7.6 همت تسهیلات فرزندآوری پرداخت شود که بیانگر رشد حدود 133 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

مهدی صحابی افزود: از این مبلغ به میزان 1.2 همت برای فرزند اول، 3.1 همت برای فرزند دوم، 2.2 همت برای فرزند سوم، 0.8همت برای فرزند چهارم و 0.3همت برای فرزند پنجم و بیشتر پرداخت شده است.

رشد چشمگیر پرداخت تسهیلات ازدواج پس از ابلاغ بسته نظارتی _ اعتباری بانک مرکزی

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: در خصوص تسهیلات ازدواج از ابتدای سالجاری تا تاریخ 28 خردادماه مبلغ 24.6 همت تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 1.8 درصدی را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی با عنایت به تأکیدات ریاست محترم جمهور و رئیس‌کل محترم بانک و در پیش بودن هفته ازدواج آسان و روز ازدواج، در راستای تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، بسته نظارتی _ اعتباری خود را که ناظر بر تسهیل در اخذ ضمانت، تسریع در تعیین شعبه، تشکیل پرونده و پرداخت و آغاز بررسی های نظارت میدانی بود، در تاریخ 20 خرداد 1402 به بانکهای عامل ابلاغ کرد.

صحابی ادامه داد: با ابلاغ بسته مذکور شاهد رشد چشمگیر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط شبکه بانکی بودیم به طوری که آمار پرداختی مذکور که از ابتدای سالجاری تا تاریخ 20 خرداد مبلغ 19 همت و نسبت به سال قبل با رشد منفی مواجه بود، با تعامل، همراهی، همکاری و تسریع در پرداخت تسهیلات و اخذ ضامن توسط شبکه بانکی و بانک مرکزی در روز 28 خرداد به مبلغ 24.6 همت افزایش یافت که بیانگر رشد 30 درصدی نسبت به روز آغاز ابلاغ بسته مذکور است.

وی گفت: در قبال تسهیلات ودیعه مسکن نیز از ابتدای طرح (تیر ماه 1401) تا 28 خرداد ماه 1402 تعداد 267 هزار و 462 پرونده تسهیلاتی تشکیل شده که از این تعداد 236 و 423 نفر به میزان 13.8 همت تسهیلات دریافت کرده اند.

پایان/

۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
کد خبر: 26075

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =