نظام‌نامه لباس پوشیدن در کنگره آمریکا

سنای ایالات متحده با تصویب رسمیِ یک نظامنامه درباره لباس، به اتفاق آرا طرحی را رد کرد که به اعضای کنگره آمریکا اجازه می‌داد لباس‌های غیر رسمی در کنگره بپوشند.

به گزارش تحریریه، سنای ایالات متحده با تصویب رسمیِ یک نظامنامه درباره لباس، به اتفاق آرا طرحی را رد کرد که به اعضای کنگره آمریکا اجازه می‌داد لباس‌های غیر رسمی در کنگره بپوشند.

«امریکانا» نوشت، ماجرا از اینجا شروع شد که نحوه لباس پوشیدن جان فترمن، سناتور دموکرات پنسیلوانیا، به شدت مورد انتقاد محافظه‌کاران و حتی افراد بدون گرایش سیاسی در آمریکا قرار گرفت.

در همین زمینه هفته گذشته چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات‌ها در سنا، به اجرای یک قانون غیررسمی و نانوشته پایان داد که سناتورها را ملزم می‌کرد لباس‌های رسمی موسوم به لباس تجاری در صحن کنگره بپوشند.

نظام‌نامه لباس پوشیدن در کنگره آمریکا

این اقدام چاک شومر که به عنوان اقدامی برای سازگاری با وضعیت جان فترمن تلقی شد، جمهوری خواهان و حتی برخی دموکرات‌ها را خشمگین کرد و به همین منظور اعضای هر دو حزب به قطعنامه ای برای ایجاد نظام‌نامه مشخص برای لباس رای دادند.

جان فترمن از زمان بازگشت به کار، پس از درمان افسردگی بالینی به طور مداوم از ژاکت و شلوارک و هودی استفاده کرده و به ماندن در وضعیت نظام‌نامه لباس نانوشته، رای مثبت داد. اما قانون تصویب شده با رای اکثریت، قانونگذاران را ملزم به پوشیدن لباس رسمی و به اصطلاح تجاری در کنگره می‌کند.

با این حال، قطعنامه دو حزبی فقط لباس رسمیِ موسوم به لباس تجاری را برای مردان تعریف می‌کند و آن را به عنوان کت، کراوات و شلوار بلند توصیف می‌کند و این نظام‌نامه به طول آستین یا قد یقه لباس‌های زنانه و همچنین به کفش یا کلاه خاصی اشاره نکرده است.

پایان/

۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
کد خبر: 27721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =