مرگ و سقط جنین؛ عارضه مهم واکسن کرونا

موسسات بهداشتی آمریکایی و اروپایی مرگ و میر و سقط جنین را از جمله مهمترین عوارضی می دانند که پس از تزریق انواع مختلف واکسن کرونا در برخی شهروندان پدیدار می شود.

به گزارش تحریریه، تارنمای «mondialisation.ca» در گزارشی عنوان داشت پاسخ به این سوال که عوارض جانبی واکسن های دروغین آنتی کووید چقدر شدید است؟ سخت می باشد زیرا مسلما مانند همیشه، بسیاری از عوارض جانبی ایجاد شده توسط پزشکان، خانواده ها یا بیماران گزارش دهی نمی شود.

ما در اینجا خلاصه ای از عوارض شناخته شده توسط موسسات رسمی آمریکایی (Vaers برای ایالات متحده) و اروپا (Eudravigilance آژانس داروهای اروپایی) را ارائه می کنیم.

برای اتحادیه اروپا به استثنای انگلیس: عوارض جانبی شامل مرگ و میرها

براساس داده های رسمی اتحادیه اروپا بیش از ۱۰ هزار اروپایی توسط واکسن کووید ۱۹ کشته شده اند.

«EudraVigilance» بانک اطلاعاتی اروپا برای بررسی گزارشات مشکوک به واکنش دارویی است که همچنین گزارشات مربوط به مرگ و میرها در نتیجه واکسن های آزمایشی کووید ۱۹ را ردیابی می کند.

گزارش آنها در هشتم می ۲۰۲۱ ، ۱۰هزار و۵۷۰ مورد مرگ و ۴۰۵ هزار و۲۵۹ عارضه را در پی یکی از چهار تزریق آزمایشی کرونا نشان می دهد. هر دسته از حوادث با تعداد افراد بیمار و تعداد مرگ و میر ذکر شده است.

کل واکنش ها برای واکسن آزمایشی مربوط به mRNA

فایزر- بایون‌تک: ۵ هزار و ۳۶۸ مرگ و ۱۷۰هزار و ۵۲۸ عوارض جانبی تا تاریخ ۰۵/۰۸/۲۰۲۱

مدرنا: ۲ هزار و ۸۶۵ مرگ و ۲۲ هزار و ۹۸۵ عوارض جانبی تا تاریخ  ۰۵/۰۸/۲۰۲۱

آکسفورد-آسترازنکا: ۲ هزار و ۱۰۲ مرگ و ۲۰۸ هزار و ۸۷۳ عوارض جانبی تا تاریخ ۰۵/۰۸/۲۰۲۱

جانسون اند جانسون: ۲۳۵ مرگ و ۲ هزار و ۸۷۳ عوارض جانبی تا تاریخ ۰۵/۰۸/۲۰۲۱

با بروزرسانی این جدول تا ۲۲ می (مانند جدول زیر)، شاهد افزایش سریع شمار عوارض جانبی و مرگ و میر هستیم.

https://reseauinternational.net/wp-content/uploads/2021/05/EUDRAVIGILANCE-D2TAIL.png

اعداد و ارقام در«آژانس ملی ایمنی محصولات دارویی و دارو» (ANSM) موجود است. این اعداد تحت تاثیر اعلام های مراکز واکسیناسیون قرار دارند که از آنها درخواست می شود موارد مربوط به واکسن را گزارش نکنند.

به عنوان نمونه: حدود ۴ هزار گزارش عوارض جانبی ناشی از واکسن کووید ۱۹ در ناحیه لیموزان (در مرکز غربی فرانسه) تنها یکی از این موارد است. نگرانی دیگر در مورد آینده باروری زنان جوان است که باید سریعتر مورد بررسی عمیق قرار گیرد زیرا سقط جنین در انگلیس در طی دوره تسریع واکسیناسیون افزایش یافته است. اختلالات قاعدگی نیز توسط بسیاری از زنان گزارش شده است.

مطابق گزارش های رسمی «مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری» (CDC) و پرونده رسمی VAERS، در ایالات متحده ، ۲۶۸.۴ میلیون دوز واکسن کرونا تا ۱۴ می تزریق شده است. این شامل ۱۱۵ میلیون دوز واکسن مدرنا، ۱۴۴ میلیون دوز واکسن فایزر و ۹ میلیون دوز واکسن جانسون اند جانسون است. بر اساس اطلاعات منتشر شده در ۲۱ می توسط مراکز مدیریت و پیشگیری از بیماری (CDC)، تعداد عوارض جانبی گزارش شده از واکسن کرونا بیش از ۲۰۰ هزار مورد است.

بین ۱۴ دسامبر تا ۱۴ می سال ۲۰۲۱، VAERS در گزارش خود عوارض جانبی ناشی از واکسن های ضد کرونا را ۲۲۷ هزار و ۸۰۵ مورد  شمارش کرد.

آخرین داده های مراکز مدیریت و پیشگیری از بیماری نشان می دهد که ۹۴۳ گزارش از عوارض جانبی بعد از واکسن کووید در بین افراد ۱۲ تا ۱۷ ساله رخ داده است.

از ۴ هزار و ۲۰۱ مرگ گزارش شده تا ۱۴ می، ۲۳ درصد در ۴۸ ساعت پس از واکسیناسیون، ۱۶ درصد در ۲۴ ساعت بعد آن و ۳۸ درصد در افرادی که ۴۸ ساعت پس از واکسیناسیون بیمار شده اند رخ داده است.

تا ۱۴ می، یک هزار و۱۴۰ زن باردار درباره عوارض جانبی مربوط به واکسن‌های کووید، از جمله ۳۵۱ مورد سقط‌جنین و یا تولد زودرس گزارش داده بودند. ۱۹۵ گزارش از «سندرم گیلن باره» گزارش شده است که ۴۰ درصد موارد به فایزر، ۳۸ درصد به مدرنا و ۲۶ درصد به جانسون  اند جانسون نسبت داده شده است. سندروم گیلن-باره اختلال نادری است که سیستم ایمنی به اعصاب بدن حمله می کند و در نتیجه می تواند باعث فلجی عضلات شود.

پایان/

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
کد خبر: 10286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =