وزارت صمت با قطب نمای برجام در 17 آبان برای واردات خودرو تصمیم گیری می کند

وزارت صمت که یکی از رومانتیک ترین دوران های خود را می گذراند، برای گران کردن خودرو مجددا دست به کار شد!

به گزارش تحریریه، شاید در نگاه اول باورنکردنی به نظر برسد، اما وزارت صمت که یکی از رومانتیک ترین دوران های خود را با مدیران عجیب کنونی می گذراند، برای گران کردن خودرو مجددا دست به کار شد! و امید قالیباف مشاور سابق نوبخت به صراحت اعلام کرد که: اگر تمام شرایط واردات خودرو به خوبی انجام شود این خودرو ها در آذرماه وارد بازار کشور می شود.

معنای سخنان قالیباف این است که وزارت صمت و یا حداقل بخش متنفذ و خودرویی وزارت صمت اجازه نمی دهد تا پیش از آذرماه خودروهای جدید وارد کشور شود. چرا؟ زیرا استقرار نمایندگان جدید در کنگره آمریکا تا آن زمان طول می کشد و جریانی خاص در کشور می خواهد هرگونه نیکویی و خوبی را به اسم برجام تمام کند و بدون برجام اجازه نمی دهد کاری در این کشور انجام شود. حتی در دولت سید ابراهیم رئیسی که اقتصاد را به فرمانده اقتصادی خود محمد مخبر سپرده است.

رسانه ملی که باید صدای مردم باشد و از دولت با منطق کارشناسی مطالبه کند، در برنامه مهم 20:30 به یک ابتکار دست زده و با نشاندن شعله رزمجو همسر امید قالیباف به عنوان اجراکننده، این برنامه مهم را از خاصیت انداخته و آنرا به ابزاری برای انتشار فیلم های موبایلی سخنگوی کنونی وزارت صمت و مشاور وقت محمدباقر نوبخت تبدیل کرده است. به شکلی که قالیباف در مقام قهرمان به دفعات در برنامه 20 و 30 ظاهر شده و با وعده وعیدهای فرسایشی و خسته کننده درباره کاهش قیمت ها، افزایش تولید و واردات خودرو مردم را عصبی می کند، که ظاهرا برای مسئولان وزارت صمت اهمیتی ندارد و سیاست کلان همین است که امید قالیباف آنرا سخنگویی می کند! آیا سایر مدیران رسانه ای وزارتخانه های دولت هم به اندازه امید قالیباف در رسانه ملی فرصت ظهور و بروز دارند؟

سیاست خودرویی نانوشته و دفع الوقت یک ساله وزارت صمت که دارد به 15 ماه افزایش می یابد(تا آذر 1401) این است که واردات خودرو که تنها به 1 میلیارد دلار نیاز دارد و نیازی به ارز دولتی هم نیست و ارزهای خارج از کشور ایرانیان صرف آن خواهد شد که باعث کاهش شدید تورم خودرو و انتظارات تورمی می شود زیرا خودرو دومین کالای ضروری برای خانوارها بعد از منزل مسکونی است، با برجام گره زده شود و فقط به شرط برجام اجازه ورود پیدا کند. این گزاره برای دولتی که رئیس آن هر هفته اعلام می کند اقتصاد را به برجام گره نزده است عجیب به نظر می رسد.

انتخابات کنگره آمریکا 8 نوامبر سال 2022 انجام می شود که معادل است با 17 آبان سال 1401 و وزارت صمت منتظر است تا نمایندگان جدید به کنگره راه پیدا کنند تا پس از آن با قطب نمای برجام برای واردات خودرو تصمیم گیری کند.

اقتصاد ایران در دولت سیزدهم به برجام گره زده نشده است!

پایان/

۱۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
کد خبر: 21613

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =