بزرگترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی ایران به ثبت رسید

پس از سه روز رقابت نفس‌گیر بر سر تصاحب بلوک 12 درصدی سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، لحظاتی پیش هر سهم این شرکت به ارزش کل 108 هزار و 700 میلیارد تومان معامله شد و بدین ترتیب بزرگترین خصوصی سازی تاریخ کشور به ثبت رسید.

به گزارش تحریریه، رقابت بر سر بلوک 58 میلیارد و 740 میلیون سهمی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس که 12 درصد سهام این شرکت را شامل می شود، در حالی از روز شنبه(7آبان) آغاز شد که پس از سه روز رقابت نفس‌گیر، سرانجام امروز(دوشنبه، 9 آبان) این رقابت پایان یافت؛ تا بدین ترتیب بزرگترین معامله تاریخ خصوصی سازی در کشور به ثبت برسد.

بر اساس این گزارش، در حالی رقابت بر سر این بلوک 12 درصدی با عدد 1397 تومان برای هر سهم این شرکت در روز شنبه آغاز شد که در نهایت لحظاتی پیش، با قطعی شدن این معامله توسط شرکت اهداف وابسته به صندوق بازنشستگی نفت به قیمت 1851تومان برای هر سهم، در یک رقابت تنگانگ بلوک "فارس" با ثبت افزایش 32 درصدی نسبت به قیمت پایه، به فروش رسید.

شایان ذکر است رقابت برای تصاحب این بلوک در روز شنبه به قیمت پایه هر سهم 1397 تومان و ارزش کل پایه 82 هزار میلیارد تومان در حالی میان دو شرکت اهداف وابسته به صندوق بازنشستگی نفت و پالایشگاه نفت تهران آغاز شد که در پایان نخستین روز این رقابت، هر سهم "فارس" به عدد 1556 تومان رسید.

همچنین در روز یکشنبه و در پایان دومین روز رقابت بر سر این بلوک 58 میلیارد و 740 میلیون سهمی این شرکت، این عدد به 1647 تومان رسید؛ تا بدین ترتیب امروز(دوشنبه) و سومین روز از این مزایده، رقابت بر سر بلوک شرکت پتروشیمی خلیج فارس ادامه داشته باشد و در نهایت این معامله پس از سه روز رقابت نفس‌گیر در عدد 1851 تومان برای هر سهم این شرکت و ارزش کل 108 هزار و 700 میلیارد تومان به پایان برسد.

به نقل از سازمان خصوصی سازی، گفتنی است در شرایطی معامله سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس امروز(دوشنبه) به قیمت پیشنهادی 1851 تومان قطعیت یافت که معامله این بلوک 12 درصدی، افزایش 2.8 برابری را نیز نسبت به قیمت تابلوی "فارس" به ثبت رساند.

پایان/

۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
کد خبر: 22505

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =