اردوغان: مسئله ما درباره زنگزور با ارمنستان نیست بلکه با ایران است

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره موضوع زنگزور و ارتباط نخجوان با جمهوری آذربایجان از این طریق گفت: مشکل ما با ارمنستان نیست، مشکل ما در این خصوص با ایران است. این رویکرد ایران، چه آذربایجان و چه ما را ناراحت می کند و در اصل آنها نیز باید ناراحت شوند.

به گزارش تحریریه، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از جمهوری آذربایجان گفت: درباره بازگشایی زنگزور، مشکل ما با ارمنستان نیست، مشکل ما در این خصوص با ایران است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره موضوع زنگزور و ارتباط نخجوان با جمهوری آذربایجان از این طریق گفت: مشکل ما با ارمنستان نیست، مشکل ما در این خصوص با ایران است.

وی افزود: این رویکرد ایران، چه آذربایجان و چه ما را ناراحت می کند و در اصل آنها نیز باید ناراحت شوند.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: امیدوارم که این مسئله را در کوتاهترین زمان حل کنیم.

رئیس جمهور ترکیه با طرح این ادعا که ایران در این مسیر رویکرد مثبتی ندارد، گفت: اگر رویکرد مثبتی به این موضوع داشتند، امروز ترکیه، آذربایجان و ایران، چه از طریق جاده و چه از طریق راه آهن، با یکدیگر ادغام می شدند و شاید «خط پکن- لندن» نیز باز می شد.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که ارمنستان و ایران با ارتباط بین نخجوان و جمهوری آذربایجان مسئله ای ندارند اما باکو به دنبال گرفتن خاک و ایجاد کریدور در منطقه جنوبی ارمنستان است که منجر به تغییر در مرزها می شود.

خطوط اتصالی در توافق آتش بس مسکو بین ارمنستان، آذربایجان و روسیه در سال 2020 ذکر شده اما آذربایجان خواسته هایی بیشتری دارد که ارمنستان زیر بار آنها نمی رود.

منبع: انتخاب

پایان/

۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰
کد خبر: 26017

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =