خاورمیانه در یک قدمی جنگ جدید

«عبدالباری عطوان» گفت: سرقت منابع گازی و نفتی لبنان از سوی رژیم صهیونیستی نشان می دهد همه امور به سوی درگیری نظامی پیش می رود و تصمیم جنگ گرفته شده است. این درگیری چهره منطقه را به سود محور مقاومت تغییر خواهد داد.

به گزارش تحریریه، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر سرشناس جهان عرب و سردبیر روزنامه «رای الیوم» در «یوتیوب» عنوان داشت منطقه در آستانه ورود به جنگ است. سخنرانی سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله هم بیانگر آن است که وقوع جنگ قطعی است و وی تصمیم خود را برای جنگ گرفته است. او با همه فرماندهان نظامی و امنیتی و رهبران سیاسی در این زمینه مشورت کرده است. آنان طرح خود را ترسیم کرده اند و به نتیجه قطعی رسیده اند که باید وارد جنگ شوند. زیرا رسیدن کشتی یونانی که در استخراج گاز نقش دارد به میدان گازی «کریش» لبنان که این کشور با رژیم صهیونیستی درباره آن اختلاف دارد نشان می دهد که رژیم صهیونیستی طرح خود برای سرقت گاز لبنان را پیش می برد.

یک پایگاه اطلاعاتی اسرائیلی هم اعلام کرده است که اسرائیل خود را برای مقابله با حمله لبنان به کشتی لبنانی و سکوهای استخراج گاز آماده می کند. 

عطوان افزود: سید حسن نصرالله هم اعلام کرده است ماموریت ما به عنوان مقاومت حمایت از حقوق مردم لبنان و ثروت های این کشور و استخراج آن برای رهایی مردم لبنان از بحران است. این نشان می دهد که آزادسازی منابع گازی و نفت لبنان از آزاد سازی جنوب لبنان هم برای مقاومت مهمتر است زیرا آمارهای غربی نشان می دهد که در این منطقه ۶۰۰ میلیارد دلار  ثروت نفتی و گازی وجود دارد. این در حالی است که همه بدهکاری های لبنان ۱۰۰ میلیارد دلار است.

این ثروت سبب می شود که لبنان از همه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ثروتمندتر شود. در نتیجه شهروندان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای کار به این کشور می آیند و این کشور به مرواید خاورمیانه و بهشت خداوند در زمین تبدیل می شود.

عطوان عنوان داشت: سید حسن نصرالله در سخنرانی خود به طور آشکار گفت که ما از ثروت های خود محافظت می کنیم و با کشتی یونانی که برای سرقت ثروت مردم لبنان آمده است، مقابله خواهیم کرد. 

وی  در بخش پایانی گزارش اظهارات خود گفت: مقاومت در برابر رژیم اسرائیل دست بسته نخواهد ماند. استخراج گاز لبنان فرصتی برای رهایی لبنان از بحران است. اسرائیلی ها دلهره دارند زیرا مقاومت در آمادگی کامل به سر می برد. کشتی یونانی هم باید به زودی از این منطقه خارج شود. اسرائیل بسیار زیان خواهد دید. همه امور به سوی درگیری نظامی پیش می رود و تصمیم جنگ گرفته شده است. این درگیری چهره منطقه را به سود محور مقاومت تغییر خواهد داد.

پایان/

۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
کد خبر: 19713

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =