فاطمی امین، می خواهیم خودروی بنجل وارد کنیم!

سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت به طور ضمنی اعلام کرده است که می خواهیم خودروی بنجل از خارج وارد کنیم!

به گزارش تحریریه، سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت که حاضر است هر کاری غیر از کار درست و کارشناسی برای اصلاح قیمتی بازار خودرو ایران انجام دهد، به طور ضمنی اعلام کرده است که می خواهیم خودروی بنجل از خارج وارد کنیم!

وزیر صمت گفت: خودروهای وارداتی در محدوده ۱۰ هزار دلار و کمتر خواهد بود. پس از تصویب آیین نامه واردات خودرو در دولت، تقریبا دو ماه بعد واردات خودرو به کشور انجام خواهد شد. اغلب خودروهای وارداتی نیز در محدوده ۱۰ هزار دلار و کمتر خواهد بود. همچنین برای خودروهای اقتصادی تعرفه پایینی در نظر گرفتیم که هم هزینه‌ها به مردم تحمیل نشود و هم خودروی ارزانی تامین شود.

برای بار صدم!

کارشناسان بارها تاکید کرده اند که خودروهای اقتصادی مدنظر فاطمی امین که در تلویزیون هم گفت برندهای اروپایی زیر 10 هزار دلار وجود دارد و در حال مذاکره با آنها هستیم، وجود خارجی ندارد و با 14 هزار دلار هم به سختی می توان خودرو زیر متوسط و با کیفیت حداقلی یافت. 

اصرار وزیر صمت برای واردات خودروهای زیر 10 هزار دلار؛ همه نگاهها را به سمت هند به عنوان تنها بنجل فروش جهانی باقی مانده در بازار خودرو، سوق داده، و باعث واکنش شدید پلیس هم شده است که نگران واردات بنجل های هندی بی کیفیت و بی ایمنی به اسم خودرو خارجی است. 

اینکه وزیر صمت به واقعیت مسلم و قطعی عدم وجود خودروهای زیر 10 هزار دلار در بازارهای جهانی؛ انهم اروپایی؛ توجه نکرده و بر خواسته خود اصرار دارد باعث ایجاد نگرانی هایی درباره وجود مسائل پشت پرده و خدای ناکرده رانت های پنهان شده است که رد آنها را باید در بازار خودرو هند و مناسبات کلان با این کشور جستجو کرد. 

ارزانترین خودرو جهان با حداقل استانداردهای کیفی و ایمنی شورولت اسپارک(Chevrolet Spark – $14,595) است که 14 هزار و 595 دلار قیمت دارد که با دلار نیما معادل ریالی 365 میلیون تومان خواهد بود که این قیمت با تعرفه صفر درصد به دست آمده است و حتی اگر تعرفه 50 درصدی هم داشته باشد قیمت آن به 550 میلیون تومان می رسد. 

وزارت صمت به جای تنظیم گری در بازار خودرو به دنبال سیاست های مبهم، بدون پایه و سردرگم است که مشخص نیست چه اهدافی را دنبال می کند. وزارت صمت باید با اعمال استانداردهای جدی کیفی و ایمنی، و با سقف قیمتی خودروهای کلاس متوسط مانند 35 هزار یورو، اجازه دهد سلایق و واقعیت های اقتصادی خود را نشان داده و به رقابتی سازی بازار ایران کمک کند. اما فاطمی امین غیر از این اقدام ساده و موثر که تا سال 1392 انجام می شد، حاضر است هر سیاست دیگری را در پیش گیرد. 

پایان/

۵ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱
کد خبر: 20053

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =