مراحل نهایی سازی سه زیرسامانه قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان

رئیس مرکز تنظیم مقررات قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان از مراحل نهایی سازی فاز اول سامانه مؤدیان با پیاده‌سازی سه زیرسامانه اصلی شامل سامانه جمع‌آوری اطلاعات، سامانه ثبت‌نام و عضویت و سامانه کارپوشه مؤدیان خبر داد.

به گزارش تحریریه، به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمد برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقررات قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان بابیان اینکه اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان جزو اولویت‌های اصلی سازمان امور مالیاتی کشور است، گفت: تولید سه زیرسامانه مرتبط با قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان شامل سامانه جمع‌آوری صورت‌حساب‌های الکترونیکی، سامانه عضویت فعالان اقتصادی و سامانه کارپوشه مؤدیان در مراحل نهایی می‌باشد.

محمد برزگری ضمن اشاره به مراحل آماده‌سازی زیرسامانه جمع‌آوری صورت‌حساب‌ها، اظهار داشت: این سامانه وظیفه جمع‌آوری کلیه صورتحساب‌های الکترونیکی که توسط مؤدیان مالیاتی و از طریق پایانه‌های فروشگاهی صادر می‌شود را دارد.

وی افزود: این زیرسامانه به‌گونه‌ای طراحی‌شده که امکان جمع‌آوری صورت‌حساب‌های الکترونیکی را به‌صورت غیر برخط (off line) و برخط (on line) دارد.

 رئیس مرکز تنظیم مقررات قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در خصوص زیرسامانه ثبت‌نام و عضویت نیز گفت: عضویت و ثبت‌نام مؤدیان مشمول اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، ثبت اطلاعات ابراز پرداخت‏ها، شماره‌حساب‌های بانکی تجاری و معرفی شرکت‌های معتمد هر مؤدی از طریق این زیرسامانه انجام می‌شود.

محمد برزگری اظهار داشت: زیرسامانه کارپوشه مؤدیان که به‌عنوان سومین سامانه در مراحل نهایی تولید می‌باشد، در حقیقت هسته مرکزی محاسبات سامانه مؤدیان است و تعاملات و مبادلات مؤدیان با سازمان امور مالیاتی کشور را پوشش می‌دهد.

وی تأکید کرد: در این زیرسامانه به هر یک از مؤدیان یک کارپوشه تخصیص داده می‌شود و کلیه اطلاعات مربوط به صورتحساب‌های فروش، صورتحساب‌های خرید، مالیات بر ارزش‌افزوده دریافتی و مالیات بر ارزش‌افزوده پرداختی به تفکیک در دسترس مؤدی قرار خواهد گرفت.

پایان/

۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
کد خبر: 20056

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =