حزب الله در هر جنگی علیه رژیم صهیونیستی پیروز خواهد شد

«عبدالباری عطوان» تحلیلگر سرشناش جهان عرب معتقد است در هرگونه جنگی میان رژیم صهیونیستی و مقاومت لبنان در آینده، لبنان تنها رنج، گرسنگی و فقر خود را از دست خواهد داد و به یقین مقاومت در آزادسازی ثروت گازی لبنان پیروز خواهد شد و لبنان را از بحران اقتصادی نجات خواهد داد.

به گزارش تحریریه روزنامه الکترونیکی «رای الیوم» در گزارشی به قلم عبدالباری عطوان تحلیلگر سرشناش جهان عرب نوشت، اگر نشست سه جانبه کاخ بعبدا برای بررسی ایده های «آموس هوکشتاین» نماینده آمریکا برای مذاکره با رژیم صهیونیستی با راه حل های مثبت همراه بود، این موضوع به لطف مقاومت لبنان و ابزارهای فشاری است که مقاومت هوشمندانه برای ترساندن رژیم صهیونیستی به کار برده است و برجسته ترین آنها اشاره ضمنی به جنگ و اعزام پهپادهای شناسایی بر فراز میدان «کاریش» بود. تصادفی نبود که رسانه جنگی وابسته به حزب الله در روز رسیدن فرستاده آمریکا به بیروت، ویدئویی حاوی «ردیابی دقیق» سکوهای استخراج این رژیم در میدان کاریش و همه سکوهای دیگر و کشتی های جنگی محافظ آنها در آب های سرزمین های اشغال شده پخش کرد. پیام این موضوع آشکار بود و سید «حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله طی سخنرانی خود در یک مجلس عاشورایی در منطقه ضاحیه جنوبی آن را شرح کرد. سید حسن نصرالله این موضوع را یک  فرصت تاریخی و طلایی برای نجات کشور به شمار آورد و گفت این موضوع به مخاطره نیاز دارد.

  از این رو، ما خود را به مخاطره خواهیم انداخت. ما آماده ایم که خودمان، جگرگوشه هایمان و عزایزانمان را برای لبنان و مردمش فدا کنیم.

عبدالباری عطوان افزود: هنگامی که سید حسن نصرالله می گوید که ما خود را به مخاصره می اندازیم و برای فداکاری خود و جگر گوشه های خود آمادگی داریم این تهدید آشکاری است که نشان می دهد که او به گزینه جنگ روی آورده است و وی و هوادارنش از جنگ هراسی ندارد و جنگ را تکلیفی از جانب خدا برای خود می دانند.

روزنامه رای الیوم  در بخش پایانی گزارش خود آورد: اگر حزب الله به جنگ وارد شود تنها برای آزادسازی ثروت های لبنان به نیابت از همه لبنانی ها وارد جنگ خواهد شد. زیرا همه این ثروت ها به مردم بازخواهد گشت و سبب رفاه آنان خواهد شد و آنان را از بحران ها نجات خواهد داد.  در هرگونه جنگی در آینده، لبنان تنها رنج و گرسنگی و فقر خود را از دست خواهد داد و به یقین در آزادسازی ثروت گازی خود پیروز خواهد شد. همانطور که در جنگ آزادسازی جنوب در سال 2000 میلادی سرزمین های خود را باز پس گرفت.

پایان/

۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱
کد خبر: 20840

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =