میزان درآمد دولت از محل مالیات خودروهای لوکس

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، از مراجعه و ثبت نام بیش از 68 هزار مالک خودرو لوکس در درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان خبر داد که تاکنون بخشی از مودیان محترم نسبت به پرداخت مبلغ حدود 1300 میلیارد ریال مالیات اقدام نموده اند.

به گزارش تحریریه، افشین خدامرادی، معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، با اشاره به اینکه تاکنون برای 178 هزار مالک خودرو لوکس، مالیات تعیین گردیده، گفت: پس از ارسال پیامک اطلاع‌رسانی برای این دسته از مودیان، تاکنون بیش از 68 هزار مالک خودرو لوکس جهت تعیین وضعیت مالیات متعلقه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir مراجعه و ثبت‎ نام کرده اند.

وی با بیان اینکه اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت به استناد بند (ش) تبصره 6 قانون بودجه سال 1400 کل کشور در حال انجام است، گفت: پس از تدوین آیین نامه مربوط به این ماده قانونی، اقدامات لازم جهت مطالبه و وصول مالیات از دارندگان خودروهای لوکس انجام‌ گرفت و برای 178 هزار مالک خودرو لوکس، در مجموع رقمی معادل 20 هزار و 300 میلیارد ریال مالیات تعیین شده است.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور درخصوص مشمولان پرداخت مالیات بر خودرو لوکس نیز گفت: اگر جمع ارزش خودروهای تحت تملک یک شخص و خودروهای فرزندان زیر ۱۸ سال او، بیش از یک میلیارد تومان باشد، مشمول پرداخت این مالیات می شود.

دکتر خدامرادی اظهار داشت: مشمولان مالیات بر خودرو لوکس که پیامک اطلاع رسانی برای آنها ارسال گردیده، لازم است ضمن مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir و ثبت ‎نام در آن، مشخصات خودروها و میزان مالیات متعلقه را مشاهده نموده و نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص مودیانی که به مالیات تعیین شده اعتراض دارند و همچنین نحوه اعلام اعتراض نیز گفت: این دسته از مودیان، برای اعتراض به مالیات خودروهای خود، لازم است پس از ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی و ثبت نام در آن، نسبت به ثبت اعتراض که در گام چهارم مراحل پرداخت مالیات پیش بینی شده، اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: از تعداد 178 هزار مالک خودرو لوکس که مالیات از آنها مطالبه گردیده، بیش از 68 هزار مالک به درگاه ملی مالیات مراجعه و ثبت نام کرده اند که از این تعداد، حدود 18 هزار مودی، مالیات متعلقه را پرداخت نموده اند که مبلغی در حدود 1300 میلیارد ریال بوده است.

خدامرادی افزود: در این رابطه همچنین حدود 14 هزار و 800 مودی نسبت به مالیات تعیین شده اعتراض نموده اند که اعتراض آنها در دست پیگیری است.

پایان/

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
کد خبر: 21116

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =