اروپا از تعیین سقف خرید انرژی عقب‌نشینی کرد

وزیر امور خارجه مجارستان اعتقاد دارد پس از انصراف غرب از تعیین سقف قیمت برای انرژی روسیه، اتحادیه اروپا پاییز امسال درباره محدودیت‌های مسکو تجدید نظر می کند.

به گزارش تحریریه، «تاماس منچزر» وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان پیش‌بینی کرد که اتحادیه اروپا تحریم‌های روسیه را مورد ارزیابی دوباره قرار می دند و ممکن است برخی از محدودیت ها را در پاییز امسال لغو کند.

وی در شبکه تلویزیونی M1 اظهار داشت: محدودیت های اعمال شده بر تجارت با روسیه برای مجازات آن به دلیل حمله به اوکراین، نتوانسته سیاست مسکو را تغییر دهد بلکه در واقعیت با افزایش درآمد کرملین به آن پاداش داده است. این در حالی است که کشورهای اروپایی تحریم کننده مسکو با کمبود انرژی مواجه هستند.

Foreign Minister Slams EU Sanctions Against Myanmar, China as 'Pointless  and Harmful'

منچزر در توضیح اینکه چرا معتقد است تحریم‌ها زودتر برداشته می‌شوند، گفت: واقعیت به سراغ هر کشوری خواهد رفت و کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم به زودی سیاست های تحریمی خود را اواخر پاییز بررسی کنند.

این نماینده مجلس مجارستان تأیید کرد که کشورش با ابتکار اعمال سقف قیمت گاز خریداری شده از کشورهای خارجی مخالف است. او این پیشنهاد را پوچ و غیرعملی خواند و به قول مسکو برای کاهش عرضه به مشتریانی که سعی در تعیین قیمت دارند اشاره کرد.

اروپا از تعیین سقف خرید انرژی عقب‌نشینی کرد

گزارش ها حاکی از آن است که کمیسیون اروپا از سقف قیمت گاز عقب نشینی کرده است و در حال کار روی مکانیزمی برای مالیات بر سود بادآورده شرکت های انرژی است. بروکسل همچنین از کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا اقدامات مختلفی را برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آمادگی بهتر در سرمای زمستان را اعمال کنند.

هفته گذشته، «لازلو کوور» رئیس پارلمان مجارستان ادعا کرد که اتحادیه اروپا به دلیل آسیب های اقتصادی ناشی از تحریم ها، در مناقشه اوکراین یک بازنده است.

پایان/

۲۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
کد خبر: 21721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =