تداوم بحران شدید انرژی اروپا برای سال آینده

«کادری سیمون» کمیسر اتحادیه اروپا در حوزه انرژی، با انتقاد از روسیه و با اشاره به اینکه این کشور عرضه گاز طبیعی خود را از طریق خط لوله به طور گسترده کاهش داده است، تصریح کرد: «روسیه در حال جنگ انرژی با اتحادیه اروپاست.

به گزارش تحریریه، «دیپلماسی ایرانی» نوشت، مقام ارشد و مسوول سیاست های انرژی اتحادیه اروپا در مصاحبه با ان اچ کی درباره کاهش گسترده ارائه گاز طبیعی روسیه با اشاره به اینکه «هر چند با خرید اضافی گاز طبیعی مایع (‌LNG) تا حدودی کمبودها را جبران کردیم ولی با این حال بحران شدید انرژی تا سال آینده هم ادامه خواهد داشت» وجود بحران انرژی در سال آینده را تایید کرده است.

«کادری سیمون» کمیسر اتحادیه اروپا در حوزه انرژی، با انتقاد از روسیه و با اشاره به اینکه این کشور عرضه گاز طبیعی خود را از طریق خط لوله به طور گسترده کاهش داده است، تصریح کرد «روسیه در حال جنگ انرژی با اتحادیه اروپاست.»

کمیسر اتحادیه اروپا در حوزه انرژی در بخش دیگری از مصاحبه خود در توصیفی از وضعیت اتحادیه اروپا گفت: نروژ و دیگر کشورها که به خط لوله متصل هستند، تولید گاز طبیعی خود را افزایش دادند و افزون بر این ذخیره سازی زیرزمینی گاز طبیعی و خرید اضافی گاز طبیعی مایع از طریق بازارهای بین المللی صورت گرفته است.

کادری سیمون در زمینه مشکلاتی که اتحادیه اروپا با آن رو به رو است، تصریح کرد: فضایی برای خرید بیشتر انرژی وجود ندارد و بحران شدید انرژی تا سال آینده هم ادامه خواهد داشت.

کمیسر اتحادیه اروپا در حوزه انرژی در پایان مصاحبه خود با اشاره به مزایای استفاده از گاز هیدروژن دایر بر اینکه «بر اثر بحران انرژی انتظارات از گاز هیدروژن افزایش یافته است. گاز هیدروژن که به کربن زدایی منجر می شود، می توان برای حمل و نقل مسافت های طولانی و همچنین سوخت کارخانجات استفاده کرد. هیدروژن از سوخت های به اصطلاح سبز است که مانند نیروی باد پتانسیل بالایی دارد و از انرژی های تجدیدپذیر به شمار می آید. انتظار می رود که تا سال 2030 قیمت هیدروژن با سوخت های فسیلی رقابت کند» دیدگاهی دایر بر همکاری فنی با ژاپن و سایر کشورها در استفاده از گاز هیدروژن نشان داده است.

پایان/

۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
کد خبر: 23144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =