زلنسکی در حال نابودی اوکراین است

رهبر مخالفان دولت اوکراین اعتقاد دارد دولت کیف نه تنها در حال ویران کردن اوکراین است بلکه اروپا را به سمت یک بحران هسته ای بالقوه هدایت می کند.

به گزارش تحریریه، «ویکتور مدودچوک» رهبر سابق اپوزیسیون پارلمان اوکراین هشدار داده است که سیاست‌ های دولت «ولادیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور این کشور بر اساس نفرت و سازش ناپذیری نسبت به روسیه شکل گرفته و این مسیر ناگزیر اوکراین را به سمت فقر سوق می ‌دهد.

مدودچوک که پس از دستگیری توسط SBU (آژانس جانشین KGB شوروی) تبعید شد، مدعی است که کیف در کشورهای اروپایی نیز همین رویکرد را تشویق می کند. او معتقد است که چنین احساسات خطرناکی حتی می تواند منجر به یک بن بست هسته ای شود.

زلنسکی در حال نابودی اوکراین است

حزب سیاسی مدودچوک دومین حزب بزرگ در پارلمان اوکراین بود تا اینکه سال گذشته به طور کلی فعالیت آن ممنوع شد. به عنوان بخشی از سرکوب مخالفان، رئیس جمهور زلنسکی شخصا مدودچوک را که از طرفداران آشتی با روسیه بود، هدف قرار داد. مدویدچوک در مقاله ای که در روزنامه روسی ایزوستیا بار دیگر همین دیدگاه را در مورد ریشه های بحران کنونی اوکراین تکرار کرد.

مدودچوک خاطرنشان کرد که هم زلنسکی و هم پوروشنکو سلف او پس از کودتای سال 2014 در کیف در شرایط صلح انتخاب شده بودند اما هر دو آن ها پس از رسیدن به مقام چرخشی انجام دادند. او استدلال کرد که این نشان دهنده یک الگوی خیانت به مردم اوکراین توسط رهبری کیف و آنچه او «حزب جنگ» دانست.

وی تاکید کرد که دشمنی با روسیه بر خلاف منافع اقتصادی اوکراین است. روسیه نه تنها بازار اصلی و منبع مواد خامی است که اوکراین می‌تواند از آن سود ببرد، بلکه بخش صنعتی این کشور بیشتر در شرق متمرکز بود و مردم آنجا که به دلایل تاریخی با مسکو پیوند دارند، مورد دشمنی کیف قرار گرفتند.

این سیاستمدار اوکراینی در گزارش خود در ایزوستیا نوشت ویرانی اقتصادی پیامد اجتناب ناپذیر درگیری کنونی است.

زلنسکی در حال نابودی اوکراین است

وی تاکید کرد: دیگر اروپای غربی نیست که به اوکراین سیاست می آموزد، بلکه اوکراین است که به اروپا آموزش می دهد که چگونه با کمک سیاست نفرت و سازش ناپذیری به افول اقتصادی و فقر دست یابد. و اگر اروپا به حمایت از این سیاست ادامه دهد، به یک جنگ، احتمالاً یک جنگ هسته ای کشیده خواهد شد.

او با اشاره به رژه هایی که توسط ژنرال ها در روم باستان پس از پیروزی های بزرگ برگزار می شد، کشورهای غربی را متهم کرد که از دولت فعلی اوکراین به دلیل پیروزی پس از پیروزی تمجید می کنند، حال آنکه هیچ پیشرفت نظامی مشاهده نمی شود. در همین حال، حزب صلح نه در داخل و نه در خارج از کشور نفوذی ندارد. افرادی که برای صلح تلاش کرده بودند به تحریک غرب مورد تهمت، ارعاب و سرکوب قرار گرفتند.

به اعتقاد وی حزب صلح اوکراین در مناسبات دموکراسی غربی به حساب نمی آید. این امر به صراحت نشان می دهد که اکثر سیاستمداران آمریکایی و اروپایی خواهان صلح برای اوکراین نیستند. اما این به هیچ وجه به این معنا نیست که اوکراینی‌ها صلح نمی‌خواهند و پیروزی نظامی زلنسکی برای آنها مهم‌تر از زندگی و خانه‌های ویران شده‌شان است.

مدودچوک معتقد است تنها زمانی که به سیاستمداران حامی صلح اجازه داده شود که آزادانه دیدگاه های خود را مطرح کنند، می توان امیدی به حل این وضعیت داشت.

پایان/

۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰
کد خبر: 23797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 7 + 0 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 10
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • کرامت سلیمی IR ۰۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   0 1
   جنگ اوکراین نه تنها یکه تازی امریکا را از بین برد ، بلکه ابرقدرت بلامنازع بودن انها و افسانه ها و داستانها در باره قدرت نظامی انها را هم زیر سوال برد. مشخص شد که روسیه ابرقدرتی واقعی نیست و بعد از یکسال جنگ اعتبار نظامیش را از دست داده است. مشخص که تمام تهدیدات اتمی فقط لفاظیهای بی اعتبار هستند و هرگز حمله هسته ای رخ نخواهد داد ، چون در عالم واقعیت چنین سلاحی مطلقا وجود خارجی ندارد. فقط ان چیزی که عجیب است این است که چرا رسانه ها حاضر نیستند بی اعتباری خیلی از موضوعات را پررنگ کنند و به بحث بگذارند. هرچند بهانه شان داشتن خطوط قرمز در این زمینه هاست اما واقعیت این است که خیلی از اصحاب رسانه با تعصب و باورهای موروثی و کهنه به این موضوعات نگاه می کنند و بی میل یا ناتوان در روبرو شدن با حقیقت هستند. و متاسفانه گاه چنان این باور ها در وجودشان ریشه دوانده که در وجود خودشان زندانی شده اند و فرصت و مجال هیچ فکر و اندیشه جدیدی را به انها نمی دهد. و نمی توانند خود را از زندان تعصب نسبت به باورهای کهنه و خاک گرفته آزاد کنند. تا زمانی که این افکار قدیمی و تحمیلی در باور افراد باشد قادر
  • کرامت سلیمی IR ۰۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   0 0
   تا زمانی که این افکار قدیمی و تحمیلی در باور افراد باشد قادر به رسیدن به حقیقت نیستند . راه خاتمه جنگ اوکراین و نجات جهان این است که یک سیاستمدار با استعداد و شجاع بدون هیچ ترس و واهمه ای  دروغ بودن سلاح هسته ای را افشا کند. چون با فاش شدن دروغ سلاح هسته ای  دیگر نظامیان روسیه متوجه خواهند شد که بازیچه سیاستمداران فریبکار روسی شده اند و دیگر تن به جنگ نخواهند داد. با فاش شدن دروغ بودن سلاح هسته ای همین حالت برای امریکا و دیگر کشورهای مدعی داشتن سلاح هسته ای رخ خواهد داد و نظامیان این کشورها اجازه نخواهند داد که بازیچه دست سیاستمداران کشورشان شوند و جنگها خاتمه خواهد یافت. اما ایا چنین سیاستمداری که این موضوع را فاش کند وجود دارد؟
  • کرامت سلیمی IR ۰۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   0 0
   رسانه ها هم می توانند این موضوع را فاش کنند.رسانه ها می توانند با استفاده از ابزار و توانایی که دارند چنین سیاستمدارانی را خلق کنند. ایت الله خامنه ای در ابتدای سال جدید  طنز را ابزار «جهاد تبیین»   عنوان فرمودند. قبلا هم گفته ام که شما اصحاب رسانه افراد بسیار باهوش ، زرنگ و حقه بازی هستید. این ویژگیهای شما برای شروع جهاد تبیین کمک بسیار بزرگیست. ایت الله خامنه ای مخاطبشان شما اصحاب رسانه می باشد. چرا مطلب را نمی گیرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایت الله خامنه ای بنا به ملاحظاتی نمی توانند به موضوعاتی مثل دروغ بودن سلاح هسته ای اشاره کنند. بلکه با زبان بی زبانی به شما صاحبان رسانه می گویند که با زبان طنز این موضوعات را زیر سوال ببرید تا به مرور این دروغها افشا شوند.   درواقع اگر دقت کنید معنی جهاد تبیین با زبان طنز دقیقا همین معنا را می دهد.  تبیین یعنی روشن کردن . تبیین حقیقت با زبان طنز  یعنی حقیقت را با زبان طنز  روشن کنید. بنده اطمینان دارم که منظور ایت الله خامنه ای شما  صاحبان رسانه می باشد. از مردم عادی کاری بر نمیاد که بخواهند انها را مخاطب قرار دهند.
  • کرامت سلیمی IR ۰۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   1 0
    شما ابزار لازم را در اختیار دارید و می توانید جهاد تبیین با زبان طنز را شروع کنید.
  • کرامت سلیمی IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   0 0
   سلام چرا فقط جمله اخر را منتشر کرده اید؟ اگه می تونید در صفحه اصلی کامل منتشر کنید.
  • کرامت سلیمی IR ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   0 1
   جنگ  اوکراین نه تنها یکه تازی امریکا را از بین برد ، بلکه ابرقدرت بلامنازع بودن انها و افسانه ها و داستانها در باره  قدرت نظامی انها را هم زیر سوال برد. مشخص شد که روسیه ابرقدرتی واقعی نیست و بعد از یکسال جنگ اعتبار نظامیش را از دست داده است. مشخص که تمام تهدیدات اتمی فقط لفاظیهای بی اعتبار هستند و هرگز حمله هسته ای رخ نخواهد داد ، چون در عالم واقعیت چنین سلاحی مطلقا وجود خارجی ندارد. فقط ان چیزی که عجیب است این است که چرا رسانه ها حاضر نیستند بی اعتباری خیلی از موضوعات را  پررنگ کنند و به بحث بگذارند. هرچند بهانه شان داشتن خطوط قرمز در این زمینه هاست اما واقعیت این است که خیلی از اصحاب رسانه با تعصب و باورهای موروثی و کهنه به این موضوعات نگاه می کنند و بی میل یا ناتوان در روبرو شدن با حقیقت هستند. و متاسفانه  گاه چنان این باور ها در وجودشان ریشه دوانده که در وجود خودشان زندانی شده اند و فرصت و مجال هیچ فکر و اندیشه جدیدی را به انها نمی دهد. و نمی توانند خود را از زندان تعصب نسبت به باورهای کهنه و خاک گرفته آزاد کنند.
  • کرامت سلیمی IR ۰۷:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   0 0
   تا زمانی که این افکار قدیمی و تحمیلی در باور افراد باشد قادر به رسیدن به حقیقت نیستند . راه خاتمه جنگ اوکراین و نجات جهان این است که یک سیاستمدار با استعداد و شجاع بدون هیچ ترس و واهمه ای  دروغ بودن سلاح هسته ای را افشا کند. چون با فاش شدن دروغ سلاح هسته ای  دیگر نظامیان روسیه متوجه خواهند شد که بازیچه سیاستمداران فریبکار روسی شده اند و دیگر تن به جنگ نخواهند داد. با فاش شدن دروغ بودن سلاح هسته ای همین حالت برای امریکا و دیگر کشورهای مدعی داشتن سلاح هسته ای رخ خواهد داد و نظامیان این کشورها اجازه نخواهند داد که بازیچه دست سیاستمداران کشورشان شوند و جنگها خاتمه خواهد یافت. اما ایا چنین سیاستمداری که این موضوع را فاش کند وجود دارد؟ رسانه ها هم می توانند این موضوع را فاش کنند.رسانه ها می توانند با استفاده از ابزار و توانایی که دارند چنین سیاستمدارانی را خلق کنند. ایت الله خامنه ای در ابتدای سال جدید  طنز را ابزار «جهاد تبیین»   عنوان فرمودند. قبلا هم  گفته ام که شما اصحاب رسانه افراد بسیار باهوش ، زرنگ و حقه بازی هستید. این ویژگیهای شما برای شروع جهاد تبیین کمک بسیار بزرگیست.
  • کرامت سلیمی IR ۰۷:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   0 0
   ایت الله خامنه ای در ابتدای سال جدید  طنز را ابزار «جهاد تبیین»   عنوان فرمودند. قبلا هم  گفته ام که شما اصحاب رسانه افراد بسیار باهوش ، زرنگ و حقه بازی هستید. این ویژگیهای شما برای شروع جهاد تبیین کمک بسیار بزرگیست. ایت الله خامنه ای مخاطبشان شما اصحاب رسانه می باشد. چرا مطلب را نمی گیرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایت الله خامنه ای بنا به ملاحظاتی نمی توانند به موضوعاتی مثل دروغ بودن سلاح هسته ای اشاره کنند. بلکه با زبان بی زبانی به شما صاحبان رسانه می گویند که با زبان طنز این موضوعات را زیر سوال ببرید تا به مرور این دروغها افشا شوند.   درواقع اگر دقت کنید معنی جهاد تبیین با زبان طنز دقیقا همین معنا را می دهد.  تبیین یعنی روشن کردن . تبیین حقیقت با زبان طنز  یعنی حقیقت را با زبان طنز  روشن کنید. بنده اطمینان دارم که منظور ایت الله خامنه ای شما  صاحبان رسانه می باشد. از مردم عادی کاری بر نمیاد که بخواهند انها را مخاطب قرار دهند.  شما ابزار لازم را در اختیار دارید و می توانید جهاد تبیین با زبان طنز را شروع کنید.
  • ناشناس IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
   1 0
   منبع خبر جوانمردی نمایید بنویسید پوتین در حال نابودی روسیه هست!
   • مهدی IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
    0 1
    برنده این جنگ روسیه اس ولاغیر اوکراین اهویی بود که قراره نصفش رو روسیه بخوره و نصف دیگرش رو امریکا بزودی متوجه خواهید شد این دلقک کاری کرد که خودش هم نفهمید چطور اوکراین رو نابود کرد بزودی بایدن اوکراین رو مجبور میکنه تا بخاطر منافعش چند استان تحت تصرف اوکراین رو هم به روسیه تقدیم کنه و در عوض جنگ پایان بپذیره بعد از اون نصف بقیه اش رو هم میده لهستان کلا فاتحه اش خونده میشه