برنج ۵۰ هزار تومانی ایرانی در انبار؛ دولت به دنبال واردات برنج ۷۰ هزار تومانی

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس، گفت: کشاورزان حتی رضایت دارند محصول خود را با قیمتی حدود ۵۰ هزار تومان به دولت تحویل دهند این درحالی است که هر کیلوگرم برنج با قیمت ۷۰ هزار تومان وارد کشور می‌شود، متوجه این سیاست دولت نمی‌شوم.

به گزارش تحریریه، علی بابائی کارنامی نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی در خصوص برنج باقی مانده روی دست کشاورزان، گفت: درحال حاضر یک میلیون تن برنج در استان مازندران دپو شده و با تداوم روند فعلی دچار خسارت و آسیب می‌شود و دولت برای آن برنامه‌ای ندارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: نسبت به عملکرد آقای مخبر در زمینه خرید برنج‌های باقی مانده روی دست کشاورزان نقد جدی داریم زیرا علی‌رغم تذکرات نمایندگان خصوصا نمایندگان استان مازندران در مجلس اقدام خاصی انجام نداد و برنامه حمایتی از آنها ارائه نکرد.

وی با اشاره به اینکه دولت باید برنج های باقی مانده روی دست کشاورزان را با قیمت کارشناسی حداقل 43 هزار تومان خریداری کند، ادامه داد: کشاورزان توقع خرید محصول خود با قیمت بالا را ندارند، هرچند با وجود تورم، فروش این محصولات با قیمت 70 هزار تومان نیز صرفه اقتصادی ندارد. کشاورزان نگران از بین رفتن برنج های برداشت شده هستند.

بابائی کارنامی با بیان اینکه حدود یک ماه دیگر فصل برداشت برنج آغاز می‌شود و اگر تا آن زمان برنج‌های موجود در انبارها تعیین تکلیف نشوند کشاورزان با مشکل مواجه می‌شوند، تصریح کرد: کشاورزان رضایت دارند محصول خود را با قیمتی حدود 50 هزار تومان به دولت تحویل دهند این درحالی است که هر کیلوگرم برنج با قیمت 70 هزار تومان وارد کشور می‌شود، متوجه این سیاست دولت نمی‌شوم.

دولت اگر فعلا 100 هزار تن برنج را از کشاورزان خریداری کند باقی مانده محصولات نیز به فروش می‌رسد

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همواره در فصل برداشت به مدت 5 ماه واردات برنج متوقف می‌شد اما متاسفانه سال گذشته این ممنوعیت اعمال نشد، عنوان کرد: دولت باید مردادماه سال گذشته برنج پرمحصول را از کشاورزان خریداری می‌کرد.

وی با بیان اینکه دولت در دوسال بیشترین زیان و ضرر را به باغداران مرکبات و برنجکاران استان‌های شمالی وارد کرد،در گفت و گو با خانه ملت، گفت: دولت اگر فعلا 100 هزار تن برنج را از کشاورزان خریداری کند باقی مانده محصولات نیز به فروش می‌رسد.

پایان/

۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
کد خبر: 25776

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =