بازدید میدانی از صدور صورتحساب الکترونیکی مشمولین قانون پایانه های فروشگاهی

در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و به منظور هماهنگی‏های لازم در جهت پیشرفت انجام امور، کارشناسان ارشد سازمان امور مالیاتی از مجموعه خودروسازی شرکت سایپا بازدید میدانی به عمل آوردند.

به گزارش تحریریه،در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و به منظور هماهنگی‏های لازم در جهت پیشرفت انجام امور، کارشناسان ارشد سازمان امور مالیاتی از مجموعه خودروسازی شرکت سایپا بازدید میدانی به عمل آوردند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، شرکت‏های پذیرفته شده در بورس و فرابورس، اولین گروه فراخوان شده در اجرای این قانون هستندکه از اول آبان‌ماه اقدام به صدور صورت حساب الکترونیکی کرده اند در همین راستا، مرکز تنظیم مقررات با هدف آموزش، شناسایی و رفع ابهامات فنی، قانونی و اجرایی این قانون، جلسات مستمری با حضور شرکت‏های پذیرفته شده در بورس و فرابورس برگزار کرده است.

بر همین اساس و با رویکرد تسریع در روند استقرار سامانه فوق، کارشناسان ارشد سازمان امور مالیاتی از نزدیک و به صورت میدانی از مجموعه شرکت سایپا بازدید نموده و ضمن صحبت با مسئولین شرکت فوق در جریان چگونگی فرایند صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی قرار گرفتند.

اشکان هراتی، رئیس اداره اجرایی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان مسئول گروه در جریان بازدید از سامانه های صدور صورتحساب های الکترونیکی شرکت سایپا اظهار داشت: شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس به عنوان نخستین گروه از مشمولان اجراکننده قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از اول آبان‌ماه سال جاری اقدام به اجرای این قانون کرده و هم اکنون در حال صدور صورتحساب الکترونیکی هستند.

وی اضافه کرد: طبق سیاست‏ها و برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور، بازدید میدانی از تعدادی از شرکت‏های فوق در دستور کار این مرکز قرار گرفته و مجموعه خودروسازی سایپا به عنوان یکی از شرکت‏های معتبر و پیش‏رو در این فهرست می باشد که امروز موفق شدیم ضمن هماهنگی با مسئولین مربوطه از روند انجام استقرار سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی بازدید و گزارش لازم را تهیه نمائیم.

هراتی افزود: مودیان مالیاتی می توانند از خدمات شرکت‌های معتمد در زمینه‌ هایی همچون نصب و راه ‌اندازی پایانه ‌های فروشگاهی و صدور و ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی به سامانه مؤدیان و همچنین خدمات مشاوره ای و آموزشی این شرکت‏ها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مودیان مالیاتی الزامی به انتخاب و بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های معتمد ندارند، تصریح کرد: مؤدی می ‌تواند به شکل مستقیم و با تکیه بر توانمندی‌ها و امکانات خود، نسبت به صدور و ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی خود به سازمان اقدام و یا به صورت غیرمستقیم، از خدمات و امکانات شرکت‏های معتمد در این زمینه بهره گیرد.

به نقل از اینتا، در جریان این بازدید، مسئولان مالی و فناوری سایپا نیز ضمن تاکید بر اینکه از اول آبان‏ماه تمام صورتحساب‏های این شرکت به صورت الکترونیکی صادر و به سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور ارسال می گردد، با اشاره به برخی مزیت های صدور صورتحساب الکترونیکی، درخصوص برخی چالش‏های پیش رو و اتخاذ تدابیر لازم تبادل نظر کردند.

پایان/

۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
کد خبر: 22772

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =