ناقوس هشدار بزرگ در انگلیس

انگلیس در معرض یکی از دشوارترین رکودهای اقتصادی خود و افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی همچون سوخت و مواد غذایی در دهه های اخیر قرار گرفته است. ادر چنین شرایطی بانک های مواد غذایی به یکی از سازمان های اساسی زندگی مدرن انگلیسی تبدیل شده اند.

به گزارش تحریریه، دیپلماسی ایرانی نوشت، انگلیس در معرض یکی از دشوارترین رکودهای اقتصادی خود و افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی همچون سوخت و مواد غذایی در دهه های اخیر قرار گرفته است. این بحران، بانک های مواد غذایی انگلیس را در تنگنای دشوارتری قرار داده است. بانک های مواد غذایی به یکی از سازمان های اساسی زندگی مدرن انگلیسی تبدیل شده اند و اکنون، بحران اقتصادی انگلیس، این سازمان ها را به پخش لباس کودکان و حتی بسته های حمایتی مالی وادار کرده است.

در دو سال و نیم اخیر، بانک کودکان هکنی، به نیازمندان کمک کرده است. این بانک بشر دوستانه در دوران همه گیری کووید ۱۹ ایجاد شد و اکنون، با فراگیر شدن بحران های مختلف همچون مهاجران و افغان ها و اوکراینی های بی خانمان، این بانک به همه نیازمندان کمک می کند.

ناقوس هشدار بزرگ در انگلیس

اما اکنون، بسیاری از نیازمندان، شهروندان خود انگلیس هستند. ۲۵۰۰ بانک مواد غذایی و بشر دوستانه در انگلیس فعالیت می کنند و همه بانک های کودکان، گستره فعالیت خود را افزایش دادند تا نوجوانان نیز از بسته های حمایتی این بانک ها بهره مند شوند.

بحران اقتصادی انگلیس درحال گسترش است، سازمان تغذیه گرسنگان، یکی از سازمان های بشر دوستانه شناخته شده در انگلیس که ۱۴ بانک غذایی را مدیریت می کند، برای کمک دراز مدت به نیازمندان پروژه جدیدی راه اندازی کرده است. هدف از این برنامه، آموزش مهارت های آشپزی در شرایط دشوار به افراد نیازمند است.

پروژه Pathfinder (راه یاب) با ارائه بسته های تغذیه ارزان قیمت، برای افراد فرصتی برای خرید غذا با حفظ آبروی خود را فراهم می کند. هیو مکنیل، مدیر این برنامه گفت: عملیات راهیاب مفید بوده اما میزان تقاضا بسیار فراتر از حد توان این پروژه است.

The Herald - Breaking news

به این ترتیب انگلیس بحران اقتصادی شدیدی را تجربه می کند که تا کنون کمتر سابقه داشته است. این در حالی است که بسیاری آنچه شاهدیم را مقدمه بروز یک بحران بزرگ اقتصادی می دانند. بحرانی که با پاندمی کرونا و جنگ اوکراین به وجود آمده و احتمالا در ماه های آخر سال، یعنی هم زمان با آغاز فصل سرما، به شدت تشدید خواهد شد و احتمالا سونامی اقتصادی سنگینی را برای انگلیس به وجود آورد. انگلیسی که بعد از خروج از اتحادیه اروپا در پی رفراندوم موسوم به برگزیت، تمامی برنامه های خود برای نجات اقتصادی اش را نقش بر آب می بیند.

پایان/

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
کد خبر: 25445

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =